Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ważny ruch PayPala. Firma otwiera się na kryptowaluty i umożliwi ich zakup, sprzedaż oraz przechowywanie

Pogłoski o planach PayPala związanych z cyfrową walutą, pojawiły się już kilka miesięcy temu, gdy firma poszukiwała specjalistów w tej dziedzinie

To niewątpliwie jedna z ważniejszych informacji z rynku kryptowalut w ostatnim czasie – ich kupowanie, sprzedawanie oraz przechowywanie w cyfrowym portfelu umożliwi PayPal. Duży gracz z rynku płatności elektronicznych otwiera się na wirtualne pieniądze we współpracy z firmą Paxos, której partnerem jest już np. Revolut. Amerykańscy użytkownicy PayPala będą mogli korzystać z nowych rozwiązań już za kilka tygodni, na rynkach zagranicznych pojawią się one w pierwszej połowie 2021 roku.

Przeczytajcie także: Nowy biznes twórców Zencardu pozyskał pierwszych inwestorów

Z medialnych doniesień wynika, że klienci amerykańskiego giganta płatniczego już za kilka miesięcy będą mogli płacić kryptowalutami w 26 mln punktów, z którymi współpracuje PayPal. Sprzedawcy czy usługodawcy nie otrzymają jednak wirtualnej waluty – serwis przewalutuje ją np. na dolary. W pierwszej kolejności korporacja z USA otworzy się na Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash oraz Litecoin. Nie zamierza jednak na tym poprzestać – wspomina o zainteresowaniu CBDC, czyli kryptowalutami banków centralnych.

Przeczytajcie także: Visa w kilka minut zamienia telefony w terminale płatnicze

Na rynku kryptowalut fintechy pojawiły się już wcześniej, m.in. Robinhood, ale żaden z nich nie miał zasięgu PayPala, który obsługuje już blisko 350 mln aktywnych kont. Dla cyfrowych walut może być to zatem ważny punkt w rozwoju i umacnianiu rynkowej pozycji. Chociaż trudno mówić o totalnym zaskoczeniu – kilka miesięcy temu spekulowano na temat decyzji firmy, ponieważ rozpoczęła rekrutację specjalistów w tej dziedzinie. Co ciekawe, serwis miał już krótką przygodę z wirtualną walutą. Przez jakiś czas znajdował się w gronie firm rozwijających projekt Libra.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies