Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Tanie przelewy międzynarodowe od TransferWise w aplikacji banku? Mogą z tego korzystać klienci ActivoBank

Z TransferWise for Banks korzystają już podmioty na kilku kontynentach

Firma TransferWise poinformowała o nawiązaniu współpracy z portugalskim ActivoBank, cyfrowym ramieniem Millennium BCP, czyli największego prywatnego banku w tym kraju i jednocześnie strategicznego inwestora w polskim Millennium. Fintech udostępnił mu narzędzie TransferWise for Banks, które umożliwia bankom lub innym instytucjom finansowym oferowanie klientom międzynarodowych przelewów w dobrej cenie i bez konieczności opuszczania aplikacji bankowej.

Przeczytajcie także: Nowość od TransferWise: polskie konta do rachunków wielowalutowych

TransferWise for Banks umożliwia instytucjom finansowym zintegrowanie API TransferWise z własną infrastrukturą. Dzięki temu ich klienci mogą korzystać z usług popularnego fintechu w prosty sposób, np. w aplikacji swojego banku. Oznacza to dla nich nie tylko wygodę, ale też znacznie bardziej korzystne warunki – TransferWise specjalizuje się w międzynarodowych przelewach i jest znany z tego, że oferuje atrakcyjne ceny przekazów pieniężnych (niskie opłaty transakcyjne, praktycznie zerowa marża). Dotyczy to 85 krajów i ponad 40 walut.

Nie jest to pierwsza współpraca tego typu. Z TransferWise for Banks korzystają już firmy na kilku kontynentach. W tym gronie można wymienić Monzo w Wielkiej Brytanii, Bunq w Holandii, N26 w Niemczech i LHV w Estonii. Do tego dochodzą podmioty w USA i Kanadzie, a także w Australii oraz Francji. Firma zapewnia, że nie zamierza na tym poprzestawać.

Przeczytajcie także: Transferwise dołącza do ekosystemu Visa Direct

Szefem ActivoBank jest Ricardo Campos, który jest dobrze znany w polskiej branży finansowej. Był szefem bankowości elektronicznej w polskim Millennium do kwietnia 2018 roku, w Polsce spędził kilkanaście lat. Możliwe, że to zbieg okoliczności, ale na dzisiaj polski bank Millennium zwołał konferencję prasową, podczas której ma poinformować o udostępnieniu nowej usługi. Czyżby i w Polsce miało się pojawić TransferWise for Banks?

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies