Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejne firmy trafiły do rejestru małych instytucji płatniczych. Wpis uzyskały Symmetrical i Fitpayments

W prowadzonym przez KNF rejestrze małych instytucji płatniczych znajduje się już 69 podmiotów

Na liście małych instytucji płatniczych, publikowanej przez Komisję Nadzoru Finansowego, pojawiły się dwa nowe podmioty. Są to firmy: Symmetrical Financials i Fitpayments. Tym samym w rejestrze znajduje się już 69 MIP-ów (wpisów jest ponad 70, ale kilka firm zostało z listy wykreślonych).

Przeczytajcie także: Nowe wdrożenie spółki Symmetrical

Symmetrical to polsko-brytyjski fintech, który oferuje narzędzia poprawiające płynność finansową pracowników firm, m.in. pensję na życzenie czy pożyczki pracownicze o zerowym oprocentowaniu, którymi można zarządzać w aplikacji mobilnej. Ostatnio w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać o integracji narzędzi oferowanych przez Symmetrical z systemem enova365, dzięki czemu dostęp do pensji na życzenie zyskało 90 tys. pracowników.

Z kolei Fitpayments to nieznana mi bliżej firma, założona w tym roku. Jej podstawowym przedmiotem działalności, według informacji zawartych KRS, jest tzw. pozostałe pośrednictwo pieniężne.

Przeczytajcie także: Rachuneo w rejestrze małych instytucji płatniczych

Mała instytucja płatnicza to nowy rodzaj firmy, który został wprowadzony w jednej z ostatnich nowelizacji ustawy o usługach płatniczych. Uzyskanie wpisu w rejestrze tego typu podmiotów jest o wiele prostsze niż ubieganie się o licencję krajowej instytucji płatniczej, dlatego często firmy z obszaru fintech wybierają właśnie tę drogę. Na funkcjonowanie MIP-ów są jednak nałożone pewne ograniczenia – ich obrót nie może przekraczać 1,5 mln euro miesięcznie, a działalność mogą prowadzić tylko w Polsce.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies