Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Google Pay z funkcją dzielenia rachunków. Trwają testy rozwiązania znanego z Blika czy apki Revoluta

Z nowej usługi mogą na razie korzystać użytkownicy Google Pay w Singapurze

Google rozwija globalną usługę jaką są, popularne także w Polsce, płatności Google Pay. Firma poinformowała na swoim blogu o nowościach, jakie wprowadziła do aplikacji, na razie na zasadach testów na jednym z rynków azjatyckich, czyli w Singapurze. Najciekawszą z nich jest opcja dzielenia rachunków. Funkcja Split a Bill, jeśli spotka się zainteresowaniem klientów, w przyszłości zapewne trafi do innych krajów, podobnie jak już wcześniej działo się z usługami testowanymi początkowo na jednym z wybranych rynków.

Przeczytajcie takze: Oto 13 fintechowych kart dla Polaka

Funkcja dzielenia rachunków pozwala w prosty sposób zapłacić kilku osobom za wspólną kolację w restauracji, zakupy, podróż czy wyjście do kina. Firma wspomina w komunikacie, że użytkownicy Google Pay mogą tworzyć także grupy do zarządzania płatnościami. To przywodzi na myśl rozwiązanie wprowadzone jakiś czas temu przez Revoluta pod nazwą Group Bills.

Przeczytajcie także: Z aplikacji PeoPay będzie można korzystać także w oddziałach

Oprócz Revoluta opcję dzielenia rachunków oferuje też Twisto, o czym mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl na początku tego roku. Jeżeli ktoś nie korzysta z tej aplikacji, może otrzymać prośbę o uregulowanie swojej części rachunku za pośrednictwem wiadomości SMS albo maila. Spłaty zobowiązania dokonuje się przelewem albo Blikiem. Ten ostatni pozwala także na dzielenie rachunków w aplikacjach polskich banków. Na razie umożliwiły to ING oraz mBank.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies