Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejny słabszy kwartał systemu Ognivo. Pandemia zniechęciła ludzi do zmiany banku?

Za pomocą systemu Ognivo można m.in. przenieść konto z banku do banku

KIR ujawnił dzisiaj statystyki zarządzanego przez niego systemu Ognivo za II kwartał bieżącego roku. W okresie od kwietnia do czerwca system wykorzystało do zmiany rachunku bankowego 4395 osób, z czego ponad 2 tys. wniosków wpłynęło w czerwcu. Dla porównania, w analogicznym okresie roku 2019 odnotowano 15850 takich wniosków i był to najlepszy kwartał dla tego rozwiązania w poprzednim roku.

Przeczytajcie także: Czy chargeback działa w czasie pandemii?

Na zamknięcie dotychczasowego rachunku w II kw. 2020 r. zdecydowało się ponad 99 proc. wszystkich zainteresowanych zmianą konta z wykorzystaniem systemu KIR. Z kolei przeniesienie salda zleciło 4109 osób, czyli blisko 94 proc. korzystających z Ogniva. O przeniesienie zleceń stałych wystąpiły 454 osoby, a o przeniesienie poleceń zapłaty – 335 osób. Warto podkreślić, że to drugi kwartał z rzędu, gdy wyniki systemu uległy pogorszeniu. W całym 2019 roku przez Ognivo bank zmieniło 45,8 tys. osób, podczas gdy w 2018 r. było to 24,2 tys. W tym roku wynik będzie prawdopodobnie dużo gorszy.

Przeczytajcie także: Bank Anglii rozpatruje stworzenie cyfrowej waluty

Za pomocą systemu Ognivo można m.in. przenieść konto z banku do banku. Wystarczy złożyć wniosek i upoważnienie dotyczące przeniesienia usług. W taki sam sposób można zlecić zamknięcie starego rachunku bankowego. Wszystkie formalności z tym związane przejmuje bank, w którym otwierane jest nowe konto. Cały proces zajmuje kilka dni i nie wymaga udziału klienta. Ognivo to tylko jeden ze sposobów na zmianę banku. Klienci mogą to zrobić także samodzielnie, otwierając rachunek w nowym banku i zamykając w tym, z którego usług korzystali dotychczas. Brakuje jednak statystyk dotyczących osób, które decydują się na takie rozwiązanie.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies