Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Dobry rok Ogniva. Za pomocą tego systemu bank zmieniło prawie 46 tys. klientów

W IV kw. za pomocą systemu zarządzanego przez KIR rachunek przeniosło bez mała 12 tys. osób

KIR podał przed chwilą w komunikacie prasowym informację o statystykach zarządzanego przez siebie systemu Ognivo w IV kw. i w całym ubiegłym roku. Dane wskazują, że klienci korzystali z tego rozwiązania umożliwiającego m.in. zmianę banku o wiele częściej niż rok wcześniej. W 2019 r. przez Ognivo bank zmieniło 45,8 tys. osób, podczas gdy w 2018 r. było to 24,2 tys.

Przeczytajcie także: mojeID u następnego usługodawcy

Natomiast w IV kw. 2019 r. decyzję o zmianie rachunku bankowego z wykorzystaniem systemu Ognivo podjęło 11,7 tys. osób. To podobnie jak w III kw. ub. roku (11,6 tys. osób), ale zdecydowanie więcej niż w IV kw. 2018 r., gdy zmianę banku przez system KIR-u przeprowadziło 3,9 tys. klientów.

Przypomnę, że aby przenieść za pomocą Ogniva rachunek z banku do banku, należy złożyć wniosek i upoważnienie dotyczące przeniesienia usług w instytucji, w której chce się założyć nowe konto. Za pośrednictwem systemu Ognivo klienci mają możliwość wydania dyspozycji przekazania środków czy przeniesienia zleceń płatniczych i pełnomocnictw złożonych w dotychczasowym banku. Wszystkie formalności z tym związane przejmuje nowy usługodawca.

Przeczytajcie także: Bank Nowy BFG wszedł do systemu Express Elixir

Trzeba pamiętać, że dane z Ogniva nie obrazują faktycznej liczby klientów, którzy decydują się na zmianę banku. Zakładam, że wiele osób może to robić samodzielnie otwierając najpierw rachunek w jednej instytucji, a następnie zamykając w drugiej. Niemniej specjaliści uważają, że klienci z Polski należą do tych, którzy niezależnie od tego czy są czy nie są zadowoleni z usług swojego banku, niechętnie przenoszą swój główny rachunek do innego.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies