Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ciekawy uczestnik systemu Express Elixir. Szybkie przelewy już może obsługiwać Bank Nowy BFG

Bank Nowy BFG to instytucja, która zajmuje się restrukturyzacją upadających banków, obecnie Podkarpackiego Banku Spółdzielczego

W tzw. tabeli dostępności (lista uczestników) systemu Express Elixir pojawił się nowy bank, który umożliwia wysyłanie i odbieranie przelewów natychmiastowych za pomocą rozwiązania oferowanego przez KIR. To Bank Nowy BFG, instytucja, o której zrobiło się głośno pod koniec ubiegłego tygodnia. Do Banku Nowego BFG przeniesiona bowiem została wydzielona część Podkarpackiego Banku Spółdzielczego.

Przeczytajcie także: Bank Nowy BFG ma już swoją stronę internetową

Bank Nowy BFG to tzw. instytucja pomostowa, stworzona na okoliczność przymusowej restrukturyzacji upadających banków, wszczętej przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. PBS jest pierwszym bankiem na polskim rynku, który został poddany temu procesowi. Do Banku Nowego BFG została przeniesiona wydzielona część PBS, a więc przede wszystkim produkty klientów indywidualnych i małych firm. PBS był uczestnikiem systemu Express Elixir stąd zapewne tak szybkie wejście nowego banku do tego systemu.

Przeczytajcie także: Przymusowa restrukturyzacja PBS

PBS to niewielki bank w porównaniu z bankami komercyjnymi, ale należał do największych instytucji spółdzielczych w Polsce. Jego kłopoty wzięły się m.in. z pogorszenia jakości portfela kredytowego. Obsługa klientów indywidualnych i małych firm, wstrzymana pod koniec ubiegłego tygodnia, ma zostać przywrócona już jutro. Docelowo ta część biznesu PBS ma zostać sprzedana innemu bankowi lub bankom, będącym w dobrej kondycji.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies