Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bank Nowy BFG ma już swoją stronę internetową. Będzie obsługiwał klientów PBS z Sanoka

To efekt tzw. przymusowej restrukturyzacji PBS, rozpoczętej wczoraj

Pod adresem banknowybfg.pl znajdziecie witrynę instytucji powołanej do życia pod koniec ubiegłego roku, a której zadaniem jest restrukturyzacja banków będących w kłopocie. Pierwszym, którego to spotkało, jest Podkarpacki Bank Spółdzielczy w Sanoku – proces został rozpoczęty wczoraj. Obsługą klientów PBS zajmie się właśnie Bank Nowy BFG. Użytkownicy rachunków i kart PBS będą mogli z powrotem z nich korzystać od najbliższego wtorku.

Przeczytajcie także: BFG uruchomił przymusową restrukturyzację PBS

Na stronie banknowybfg.pl na razie nie ma zbyt wielu informacji poza podstawowymi danymi. Klienci PBS są odsyłani na dotychczasową stronę swojego banku, na której publikowane mają być aktualności związane z restrukturyzacją. Za pośrednictwem dotychczasowej strony internetowej klienci PBS będą też mogli wkrótce korzystać ze swoich rachunków.

Przeczytajcie także: Bank Nowy BFG jest już uczestnikiem Express Elixir

Bank Nowy BFG to instytucja powołana do życia na podstawie ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, wprowadzającej do polskiego prawodawstwa unijne przepisy dotyczące procedury zwanej resolution. To proces przymusowej restrukturyzacji instytucji finansowej, zwany też czasem procesem kontrolowanego upadku, będącego alternatywą dla niekontrolowanej upadłości. Uruchomienie przymusowej restrukturyzacji ma być rozwiązaniem ostatecznym, gdy nie widać szans na to, że bank wyjdzie na prostą samodzielnie.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies