Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
W czasie pandemii ludzie nie zmieniają banków? Duży spadek statystyk systemu Ognivo

W I kw. bieżącego roku przez system Ognivo rachunek przeniosło o połowę mniej klientów niż w tym samym okresie ubiegłego roku

Czy spadek statystyk systemu Ognivo, za pomocą którego można przenieść konto z banku do banku, to efekt pandemii koronawirusa, czy jakichś innych czynników, np. promocji w poszczególnych instytucjach? Faktem jest, że w I kw. bieżącego roku z systemu Ognivo do zmiany banku skorzystało 5,1 tys. osób, o ponad połowę mniej niż w tym samym okresie roku ubiegłego, gdy było to 10,7 tys. klientów.

Przeczytajcie także: BIK chwali się pierwszym wdrożeniem trwałego nośnika

By przenieść rachunek z dotychczasowego banku do innego, z wykorzystaniem obsługiwanego przez KIR systemu Ognivo, wystarczy złożyć wniosek i upoważnienie dotyczące przeniesienia usług. Równocześnie w taki sam sposób można złożyć wniosek o zamknięcie starego rachunku bankowego. Wszystkie formalności z tym związane przejmuje bank, u którego otwierane jest nowe konto. Cały proces zajmuje kilka dni i nie wymaga udziału klienta.

Przeczytajcie także: KIR zwiększa sieć akceptacji systemu MojeID

System Ognivo to tylko jeden ze sposobów na zmianę banku. Klienci mogą to zrobić także samodzielnie, otwierając rachunek w nowym banku i zamykając w tym, z którego usług korzystali dotychczas. Nie wiadomo jednak, ile osób tak robi, bo nikt nie prowadzi statystyk na ten temat. Zdaniem specjalistów klienci z Polski bardzo rzadko zmieniają bank. Wszystko przez formalności, jakie przy okazji trzeba spełnić, a czego klientom robić się nie chce. Chodzi m.in. o przeniesienie informacji o zdefiniowanych odbiorcach, powiadomienie pracodawcy o nowym numerze konta do wypłaty pensji, itd.

Fot. na licencji CC0

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies