Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Będą sprzedawać ubrania przez konsolę Xbox

Specjalna aplikacja przygotowana na to urządzenie umożliwia zamianę telewizora w wirtualną przymierzalnię

Aplikacja o nazwie The Mall na Xbox One już działa, ale na razie tylko w Stanach Zjednoczonych. Rozwiązanie powstało we współpracy producenta konsol z firmami Von Bismark i Powa.

Przeczytajcie także: Poznański Lech sprzedaje bilety przez aplikację

W aplikacji dostępne są produkty takich marek jak: SoccerPro, Style PB, Grayers czy Go2Games. Ofertę można przeszukiwać za pomocą pada do Xboksa, a dodatkowo ubrania można również „przymierzyć". Kamera Kinect śledząca ruchy gracza, umożliwia wyświetlanie obrazu wraz z nałożonym na stojącego przed telewizorem użytkownika ubraniem.

Jeżeli jakiś produkt przypadnie klientowi do gustu, od razu może go zamówić i za niego zapłacić. Wystarczy, że wybierze opcję zamówienia na konsoli, a następnie zeskanuje kamerą smartfona wygenerowany na ekranie kod QR. Służy do tego aplikacja PowaTag, która umożliwia dokonanie płatności za wybrany produkt. Jak to działa, można zobaczyć w filmiku na You Tube dostępnym tutaj.

Przeczytajcie także: Millennium wprowadza rozszerzoną rzeczywistość

Dane karty płatniczej oraz informacje adresowe do wysyłki wprowadza się jednorazowo w aplikacji na smartfonie. Robienie tego na Xboxie mogłoby być kłopotliwe.

Von Bismark to brytyjski start-up, zajmujący się wprowadzaniem innowacji w e-commerce, pozwalających na, jak to określa, urzeczywistnienie zakupów. Zakupy dokonywane w sieci stara się przenieść do wirtualnej rzeczywistości, tak aby jak najbardziej przypominały one realną wizytę w sklepie. Wydaje się, że w przypadku zakupów ubrań z konsolą Xbox One i sensorem ruchu Kinect może mu się to udać.

Źródło: NFC World
Fot. You Tube

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies