Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Square chce się załapać na zbliżeniową rewolucję

Firma, która kilka lat temu zawojowała rynek mPosami do akceptacji kart z paskiem magnetycznym, wreszcie wprowadziła do sprzedaży urządzenie zbliżeniowe

Square pochwalił się, że pierwszych sto punktów handlowych i usługowych otrzymało właśnie mPosy zdolne do przyjmowania płatności zbliżeniowych. Firma podkreśla, że nowe urządzenie umożliwia akceptację Apple Pay i Samsung Pay. Liczy, że produkt w krótkim czasie powtórzy sukces przenośnych terminali starszego typu.

Przeczytajcie także: LG rozpoczął prace nad LG Pay

Dlaczego o tym piszę? Właściwie to dzięki firmie Square wypromowany został produkt zwany mPosem. To urządzenie, które w połączeniu ze smartfonem i zainstalowaną na nim aplikacją pozwala na akceptację kart płatniczych. Szczególnie sprawdza się w firmach, które z rzadka przyjmują płatności w ten sposób i nie opłaca się im dzierżawić tradycyjnego terminala.

W Stanach Zjednoczonych Square w krótkim czasie sprzedał miliony swoich urządzeń. Tego sukcesu ani amerykańskiej firmie ani wielu naśladowcom nie udało się jednak powtórzyć właściwie nigdzie na świecie. W Polsce także. Powód? Na przykład zacofanie amerykańskiego rynku.

O ile w Europie czy w Australii rynek zdominowały karty z mikroprocesorem, w USA wciąż większość plastików posiada jedynie pasek magnetyczny. Square wykorzystał tę niedoskonałość kilka lat temu, proponując niewielki, tani czytnik kart, podłączany do wejścia słuchawkowego smartfona.

Przeczytajcie także: W Londynie wyrosła konkurencja dla Ubera

Ale wraz z debiutem płatności Apple Pay, w Stanach Zjednoczonych z opóźnieniem rozpoczęła się zbliżeniowa rewolucja. Square chce się na nią załapać umożliwiając swoim klientom przyjmowanie płatności bezstykowo. Oczywiście w USA wciąż niewiele jest tego rodzaju kart, a większość tamtejszych konsumentów kojarzy technologię bezstykową wyłącznie z Apple Pay. To pewnie dlatego Square promuje swój nowy produkt jako urządzenie umożliwiające przyjmowanie płatności mobilnych, a nie po prostu bezstykowych.

sqaure fot maly

W Polsce już od dłuższego czasu dostępne są mPosy umożliwiające przyjmowanie płatności zbliżeniowych. Znajdują się w sprzedaży np. Polskich ePłatności, które posiadają w ofercie urządzenie firmy Ingenico. Na razie nie stały się jednak popularne. Szacuje się, że łącznie z mPosami starego typu korzysta z nich nie więcej niż kilkanaście tysięcy akceptantów.

Źródło i fot.: Square/Android Community

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies