Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
LG rozpoczął prace nad LG Pay

Tym samym jeden z największych koreańskich producentów smartfonów tworzy konkurencję dla Apple Pay i Samsung Pay

Koreański koncern poinformował o podpisaniu umowy z dwoma największymi dostawcami kart w Korei Południowej – Shinhan Card Co Ltd i KB Kookmin Card Co Ltd, której celem jest powołanie do życia usługi płatności mobilnych o nazwie LG Pay. Jak na razie nikt z kierownictwa LG nie zdradził więcej szczegółów na temat tego projektu. Mają być one znane w ciągu nadchodzących tygodni.

Mówi się jednak, że usługa ma działać na wszystkich smartfonach produkowanych przez LG, co odróżniałoby ją od konkurentów. Płatności od Samsunga i Apple działają tylko na najnowszych modelach ich urządzeń.

Przeczytajcie także: Nie w każdym terminalu zapłacicie HCE

O możliwości uruchomienia płatności mobilnych przez LG mówiło się już kilka tygodni temu, gdy do mediów przedostała się informacja o zarejestrowaniu przez koncern w Korei Południowej i Stanach Zjednoczonych znaku towarowego LG Pay. Podejrzenia zostały więc oficjalnie potwierdzone.

Tymczasem konkurencyjne Apple Pay działa już w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. W najbliższym czasie usługa ma być dostępna w kolejnych krajach w Europie, ale na razie nie wymienia się w tym gronie Polski. Nasz kraj jest wskazywany natomiast jako ten, w którym wkrótce będzie można korzystać z Samsung Pay. Serwis Spidersweb podał wczoraj, że polski debiut usługi spodziewany jest w II kwartale przyszłego roku.

Przeczytajcie także: Za oglądanie filmu w sieci zapłacicie Blikiem

Z moich informacji wynika, że specyfikacja tej usługi na naszym rynku będzie nieco inna niż na rynkach amerykańskim i koreańskim, gdzie już jest dostępna. Tam Samsung Pay, dzięki unikalnej technologii, działa na wszystkich terminalach, także tych nie przyjmujących płatności zbliżeniowo. W Polsce, gdzie nasycenie urządzeniami bezstykowymi przekracza już 80 proc., ta funkcja nie jest konieczna a płatność będzie możliwa tylko na terminalach zbliżeniowych. Nad wdrożeniem usługi na naszym rynku pracują m.in. firmy First Data Polska i Oberthur.

Źródło: Gadgets

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies