Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
W pierwszych terminalach już możecie płacić bez PIN-u do 100 zł. Potwierdzają m.in. eService, First Data i Pekao

Terminale dostosowane do podwyższonego limitu działają m.in. w niektórych sklepach Biedronka

Wczoraj po południu eService, największy operator terminali płatniczych w Polsce, poinformował o uruchomieniu pierwszych urządzeń akceptujących płatności zbliżeniowe bez autoryzacji PIN-em z podwyższonym do 100 zł limitem. Terminale miały znaleźć się w kilkudziesięciu wybranych sklepach. Sukcesywnie mają być uruchamiane w kolejnych placówkach handlowych i usługowych. Jeszcze w ten weekend eService chce mieć kilkadziesiąt tysięcy POS-ów ze zaktualizowanym limitem.

Przeczytajcie także: Kilka krajów podnosi limity na płatności bez PIN

Natomiast Pekao także wczoraj po południu poinformował o zaktualizowaniu oprogramowania w terminalach płatniczych pracujących we wszystkich sklepach sieci Biedronka. Zgodnie więc z deklaracją banku, wybierając się dziś do jednej z placówek tej sieci, już możecie korzystać z płatności bez autoryzacji PIN-em do wartości 100 zł.

Czytelnicy cashless.pl sygnalizują jednak, że limit 50 zł dziś rano nadal obowiązywał w niektórych samoobsługowych kasach Biedronki. Również biuro prasowe właściciela marki Biedronka podało, że jeszcze nie wszystkie terminale zostały dostosowane do nowego limitu i że nastąpi to w najbliższym czasie.

Wcześniej o podwyższeniu limitu w pierwszych terminalach informowały także firmy: First Data, IT Card, PayTel i Polskie ePłatności.

Przeczytajcie także: Nowa kampania Polski Bezgotówkowej

Z nowego, podwyższonego limitu płatności bez wymaganego PIN-u korzystać mogą już klienci większości banków w Polsce. Swoje systemy zaktualizowały m.in. Alior, Credit Agricole, Pekao, PKO, Bank Pocztowy, BOŚ, Nest, Santander, Getin, BNP Paribas, mBank, ING oraz Millennium. Ciekawostką może być też to, że awaryjne podniesienie limitów na płatności bez PIN wprowadzono także w kilku innych krajach. Więcej na ten temat w tekście Nie tylko w Polsce rosną limity na płatności bez PIN. Zmiany także w Estonii, Holandii i Norwegii.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies