Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
ING rozwija otwartą bankowość. Od teraz w jego systemie dostępny jest podgląd rachunków z PKO

Wcześniej w agregatorze kont ING znalazły się rachunki mBanku i Millennium

Biuro prasowe ING poinformowało o rozszerzeniu listy banków, których rachunki można dodawać do systemu Moje ING online. Od dziś na liście tej znalazły się konta prowadzone przez PKO BP. Wcześniej ING, jako pierwszy bank na polskim rynku, umożliwił w swoim serwisie transakcyjnym podgląd rachunków prowadzonych przez mBank i Millennium.

Przeczytajcie także: Open banking w Polsce już działa

Rozwiązanie wprowadzone przez ING póki co pozwala tylko na podgląd kont i kart bez konieczności logowania się za każdym razem do systemu innego banku. Oznacza to, że za pomocą serwisu ING nie można wykonywać transakcji z rachunków innych banków, a więc np. przelewów. ING deklaruje, że usługa dostępu do rachunków innych instytucji jest bezpłatna i bezpieczna oraz zgodna ze standardami PSD II.

Aby dodać rachunek z innego banku do serwisu ING, należy najpierw zalogować się na konto w Śląskim a następnie korzystając z przeznaczonej do tego funkcji wybrać bank, którego rachunek chce się widzieć w tym systemie. W trakcie procesu należy zaakceptować związane z nim zgody oraz autoryzować operację zarówno w systemie banku, którego konto chce się widzieć w systemie ING, jak w serwisie Banku Śląskiego.

Przeczytajcie także: ING uruchomił serwis do opłacania rachunków

Jak wspomniałem, ING Bank Śląski jest pierwszym na polskim rynku, który wprowadził agregator rachunków z innych instytucji. Możliwość taką daje dyrektywa PSD II i zapisana w niej koncepcja otwartej bankowości. Agregatory rachunków z wielu instytucji wprowadzać mogą nie tylko banki, ale i fintechy działające pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies