Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO wprowadził Inwestomat, czyli narzędzie do zakupu funduszy inwestycyjnych przez internet

Niestety, nowa usługa PKO pozwala na zakup jednostek uczestnictwa tylko jednego towarzystwa funduszy inwestycyjnych

Bank PKO BP poinformował w komunikacie prasowym o uruchomieniu nowego narzędzia do zakupu jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych. Nosi nazwę Inwestomat i jest dostępne po zalogowaniu na rachunek osobisty przez internetowy serwis transakcyjny. Narzędzie działa w pełni automatycznie i oferuje elementy doradztwa inwestycyjnego.

Przeczytajcie także: PKO wprowadza nowe usługi w kantorze internetowym

Jak to działa praktyce? Po zalogowaniu do iPKO (internetowy serwis transakcyjny PKO) należy wybrać zakładkę Inwestycje. Następnie trzeba określić cel, na który chce się oszczędzać oraz wypełnić ankietę, która pomaga ocenić potencjał finansowy klienta, jego nastawienie do ryzyka oraz wiedzę na tematy inwestycyjne. Później określa się czas oszczędzania oraz kwotę, jaką pragnie się uzbierać. Następnie Inwestomat na podstawie wcześniej wprowadzonych danych wylicza miesięczną kwotę, jaką należy odkładać, aby uzbierać na swój cel. W ostatnim kroku można zakupić jednostki uczestnictwa TFI.

Minimalna kwota jaką przy pomocy nowej usługi PKO można zainwestować wynosi 100 zł. – Otoczenie regulacyjne i rynkowe (silna presja na marże) wymuszają rewizję dotychczasowych modeli dystrybucji funduszy. Równolegle szybko postępują zmiany zachowania klientów, którzy oczekują pełnego dostępu do informacji o swoich produktach. Stąd koncentracja na udrożnieniu i rozwoju funkcji dostępnych w kanałach zdalnych – mówi Paulina Muskała, dyrektor biura produktów inwestycyjnych o ubezpieczeniowych w PKO.

Przeczytajcie także: Będzie więcej blockchaina w PKO

PKO w dzisiejszym komunikacie deklaruje, że zamierza rozwijać Inwestomat. Jednym z elementów tego procesu ma być udostępnienie nowego narzędzia także w aplikacji mobilnej IKO. Za wadę Inwestomatu uznać należy fakt, że zapewnia dostęp do jednostek funduszy tylko jednego towarzystwa funduszy inwestycyjnych, a więc PKO TFI. Na rynku są instytucje, które oferują możliwość zakupu jednostek różnych TFI. Mam na myśli np. mBank.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies