Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO wprowadza nowe usługi w kantorze internetowym. Wśród nich m.in. transakcje automatyczne

Użytkownicy kantoru PKO będą też mogli realizować zlecenia cykliczne

PKO poinformował klientów swojego kantoru internetowego o paru nowościach, które wejdą do jego oferty już 16 listopada bieżącego roku. Pierwszą i najważniejszą z nich są zlecenia automatyczne, czyli transakcje, które zostaną zrealizowane, gdy kurs określonej waluty osiągnie wskazany przez klienta poziom. Druga, nowa usługa to zlecenia cykliczne. Dzięki niemu bank będzie np. co miesiąc we wskazanym dniu wymieniał określoną kwotę franków potrzebną np. na spłatę kredytu walutowego.

Przeczytajcie także: Będzie więcej technologii blockchain w PKO

PKO jest jednym z kilku banków działających na polskim rynku oferujących klientom internetową wymianę walut. Bank udostępnia też karty wielowalutowe połączone z rachunkami nie tylko w złotych, ale i np. w euro, dolarach czy funtach. Dzięki temu klienci mogą sami wymieniać pieniądze i wydawać je za pomocą karty debetowej bez ponoszenia kosztów związanych z przewalutowaniami.

Przeczytajcie także: PKO będzie wydawać karty dla górniczej spółki JSW

Wejście banków na rynek z usługami takimi jak kantory czy karty wielowalutowe to jeden z efektów konkurencji ze strony fintechów, których koronnym przedstawicielem jest Revolut. Oferowane przez banki karty mają jednak wadę – konieczność samodzielnej wymiany walut przez klientów, co bywa uciążliwe. Dlatego coraz więcej instytucji decyduje się wydawać karty złotowe umożliwiające przeliczanie transakcji zagranicznych po kursie organizacji płatniczej. Takie karty są już sprzedawane m.in. przez mBank, BNP Paribas czy Pekao.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies