Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO obniża ceny. Podobnie jak konkurencja robi to, by dostosować się do regulacji europejskich

Od początku grudnia klienci PKO będą płacić mniej za wybrane transakcje zagraniczne

PKO poinformował klientów, że dostosowuje swoją tabelę opłat i prowizji do wymogów Unii Europejskiej i od 1 grudnia bieżącego roku obniża ceny wybranych transakcji zagranicznych. Chodzi głównie o przelewy w euro oraz wypłaty gotówki z bankomatów zagranicznych. Opłaty z tego tytułu zostaną zrównane z cenami analogicznych usług przeprowadzanych w Polsce i w złotych.

Przeczytajcie także: PKO świętuje 4 mln aktywnych aplikacji IKO

I tak, PKO obniży stawkę opłaty za realizację standardowych przelewów SEPA w euro. Transakcja tego rodzaju będzie kosztować od 0 do 8 zł, w zależności od rodzaju rachunku, z jakiego korzysta klient oraz od tego, czy przelew będzie zlecany online czy w oddziale. Obniżka dotyczy transferów do odbiorców z 28 krajów UE oraz Andory, Islandii, Liechtensteinu, Monako, Norwegii, San Marino, Szwajcarii i Watykanu. Na przykład posiadacze Konta za Zero za taki przelew zlecany przez serwis iPKO płacą teraz 8 zł, a będą mogli go zrealizować bezpłatnie.

Przeczytajcie także: PKO rozszerza testy podpisu elektronicznego

PKO zrównuje również koszt wypłat gotówki przy pomocy kart debetowych z bankomatów za granicą, z opłatami za analogiczne transakcje w złotych z bankomatów obcych sieci w Polsce. Co ciekawe będzie to dotyczyć transakcji w urządzeniach nie tylko na terenie Unii Europejskiej, ale i poza nią, czyli na całym świecie. Ale uzysk z tego niewielki. Obecnie wypłata zagraniczna kosztuje 3 proc. min. 10 zł a będzie kosztować – 3 proc. min. 5 zł.

Wprowadzane przez PKO zmiany wynikają z rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE). Wcześniej podobne decyzje dostosowujące cennik podjęło już kilka konkurencyjnych dla PKO banków, m.in. mBank, Santander czy Credit Agricole.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies