Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Rozszerzenie testów podpisu elektronicznego w PKO. Kolejne placówki dołączają do pilota

Transakcje za pomocą podpisu na ekranie dotykowym klienci PKO mogą już potwierdzać w ośmiu placówkach na terenie kraju

PKO poinformował o rozszerzeniu testów podpisu elektronicznego, a więc nowego sposobu potwierdzania transakcji w placówkach stacjonarnych. Rozwiązanie pozwala oszczędzać czas oraz chronić środowisko. Od teraz testy podpisu składanego nie na papierze tylko na ekranie dotykowym obejmują osiem oddziałów PKO, po jednym w: Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Toruniu, Augustowie, Busku Zdroju i dwóch w Warszawie.

Przeczytajcie także: PKO dostał pieniądze z NCBiR

Jak pisze PKO w komunikacie, za pomocą podpisu na tablecie można potwierdzać na razie wpłaty i wypłaty gotówki oraz polecenie przelewu. Klienci mogą otrzymać potwierdzenie transakcji za pomocą wiadomości e-mail. Na życzenie może ono zostać także wydrukowane tradycyjnie na papierze.

Testy podpisu elektronicznego PKO rozpoczął jesienią ubiegłego roku i stopniowo rozszerza listę usług, które można za jego pomocą potwierdzać oraz oddziałów, w których opcja jest dostępna. Przypomnę, że bank pozwala także autoryzować transakcje w placówkach stacjonarnych za pomocą haseł jednorazowych wysyłanych w wiadomościach SMS na numer telefonu klienta zarejestrowany w bazie PKO.

Przeczytajcie także: Nowe usługi księgowe w ofercie PKO

Natomiast możliwość zatwierdzania transakcji w oddziałach bez użycia papieru wkrótce pojawi się także w sieci ING Banku Śląskiego. W połowie maja bank opublikował nowe regulaminy usług, w których pojawia się opcja podpisu składanego na ekranie dotykowym. Z kolei od dłuższego już czasu klienci mBanku mogą autoryzować transakcje w placówkach stacjonarnych za pomocą mobilnej autoryzacji dostępnej w aplikacji na smartfony.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: PKO, PKO BP, MPODPIS

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies