Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polski fintech dla czeskiej firmy wynajmującej elektryczne pojazdy na minuty. Straal dostarcza rozwiązania płatnicze dla Re.volt

Polska firma stworzyła dla Czechów m.in. inteligentną bramkę płatniczą

Dostarczający narzędzia do internetowych płatności polski fintech Straal poinformował o rozpoczęciu współpracy z czeską firmą Re.volt. Zarządza ona w Pradze siecią wynajmu elektrycznych pojazdów (mini-auta, skutery, motorowery) na minuty.

Przeczytajcie także: Polski fintech wprowadza usługę powstałą w oparciu o PSD II

Wynajęcie pojazdu i płatność odbywa się za pomocą aplikacji. Straal dostarcza czeskiej firmie inteligentną bramkę płatniczą oraz – jak podano w komunikacie prasowym – pakiet informatycznych rozwiązań optymalizacyjnych, zaawansowane narzędzia ochronne oraz dostęp do panelu menedżersko-analitycznego. Ma to ułatwić płacenie za wynajem pojazdów i jednocześnie zapewnić wysokie standardy bezpieczeństwa transakcji. Prezes Re.volt Pavel Kuchta wyjaśnił, że wybrał Straal jako dostawcę usług płatniczych, z powodu doświadczenia firmy w sektorze miejskich usług transportowych oraz znajomości rynków Europy Środkowo-Wschodniej.

Przeczytajcie także: Oto Mapa Polskiego Fintechu 2019

Straal to polski fintech założony w 2015 r. przez grupę inżynierów, programistów i specjalistów e-commerce. W 2018 firma ogłosiła partnerstwo z blinkee.city – dostawcą floty elektrycznych skuterów i hulajnóg obecnym na siedmiu europejskich rynkach. W maju tego roku rozpoczęła współpracę z Quick – polskim operatorem sieci hulajnóg elektrycznych działającym w Trójmieście.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies