Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Słowacki fintech inwestycyjny dostępny dla polskich klientów. Finax uruchomił swój serwis po polsku

Firma proponuje robodoradztwo przy inwestowaniu w ETF-y, czyli fundusze oparte o indeksy giełdowe

Jak podał serwis subiektywnieofinansach.pl, słowacki fintech Finax od kilku dni jest dostępny w polskiej wersji językowej, a klienci z Polski mogą się bez przeszkód zarejestrować i rozpocząć inwestowanie. Firma jest tzw roboadvisorem. Na podstawie podanych przez użytkownika informacji tworzy portfel inwestycyjny ETF-ów, w które lokuje jego pieniądze. Jedynym obowiązkiem inwestora jest zatwierdzić proponowany dla niego portfel i przelać pieniądze.

Przeczytajcie także: Jest pierwszy polski fintech z dostępem do otwartej bankowości

Finax ma w swoim portfelu 10 ETF-ów dostarczanych przez m.in. Deutsche Bank, BlackRock czy UBS. Oferują one inwestowanie w indeksy amerykańskich dużych, średnich i małych firm, europejskich spółek różnej wielkości, akcji firm z krajów wschodzących czy globalnych obligacji rządowych. Klient komunikuje się z firmą za pomocą bota. Musi podać cel inwestycji, kwotę przelaną na początek oraz sumę, którą będzie wpłacał co miesiąc. Na tej podstawie firma proponuje strukturę portfela i rekomenduje ewentualne zmiany wpłat, by osiągnąć planowany cel. Minimalna inwestycja to 100 zł.

Przeczytajcie także: Oto Mapa Polskiego Fintechu 2019

Finax pobiera 1 proc. opłaty za zarządzanie rocznie, ale ewentualne wycofanie się z inwestycji nie jest szybkie. Firma sprzedaje udziały w ETF-ach co dwa tygodnie (parzyste) we wtorki. Działa na Słowacji, w Czechach, na Węgrzech i ma ok. 3 tys. klientów. Na słowackim rynku wdrożyła biometrię twarzy przy identyfikacji klienta podczas rejestracji.

Przypomnę – ETF (exchange-traded fund) to rodzaj otwartego funduszu inwestycyjnego, zaprojektowanego po to, aby dokładnie śledził ruch indeksów giełdowych, surowców czy koszyka np. akcji lub obligacji. Skierowany jest raczej do osób, które chcą inwestować w dłuższym, przynajmniej kilkuletnim, terminie.

Źródło: subiektywnieofinansach.pl

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies