Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
GPW chce uruchomić fundusz venture capital. Ma służyć do finansowania fintechów

Na początek szuka partnerów doświadczonych w zarządzaniu tego typu projektami

Warszawska Giełda Papierów Wartościowych poinformowała, że rozpoczyna prace nad utworzeniem funduszu typu Corporate Venture Capital. Ma on służyć do inwestowania w firmy, które tworzą produkty i usługi przydatne dla osób i instytucji zaangażowanych w inwestycje giełdowe.

Przeczytajcie także: Oto Mapa Polskiego Fintechu 2019

Fundusz ma powstać we współpracy GPW z innymi podmiotami rynku finansowego doświadczonymi w tego typu działalności. Dlatego zarząd warszawskiej giełdy opublikował na jej stronie internetowej oficjalne zapytanie o informację (RFI) skierowane do zespołów, które mają kompetencje w zarządzaniu funduszami typu venture capital.

Według cytowanego w komunikacie prasowym prezesa GPW Marka Dietla powstający fundusz ma być narzędziem do inwestowania lub współpracy z firmami z sektora fintech rozwijającymi technologie przydatne dla uczestników rynku kapitałowego. – To właśnie innowacyjność jest fundamentem naszych założeń strategicznych i jestem przekonany, że tym działaniem rozpoczynamy nowy rozdział w rozwoju spółki oraz prowadzonych przez nas giełd – stwierdził prezes warszawskiego parkietu.

Przeczytajcie także: Giełda wykorzysta blockchain m.in. do e-głosowań

Wybrany zespół zarządzający funduszem będzie "dostarczać spółkom portfelowym tzw. smart-money, tym samym zwiększając znacząco ich szanse na komercyjny sukces na rynku polskim oraz międzynarodowym”. Przypomnę, że smart money to kapitał dla młodej innowacyjnej firmy, któremu towarzyszą jednocześnie pozafinansowe korzyści w postaci wsparcia i doradztwa w kwestiach: strategii, działań operacyjnych oraz kontaktów do potencjalnych klientów i firm kooperujących.

W kolejnym etapie tworzenia funduszu GPW wyśle Request for Proposal (RFP) do wybranych wstępnie zespołów zarządzających, a potem ostateczne decyzje o ich udziale w projekcie podejmie komisja przetargowa.

Fot. GPW

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies