Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bank Millennium już formalnie wchłonął Euro Bank. Dokonała się fuzja prawna obu instytucji

Na weekend 9-11 listopada planowana jest fuzja operacyjna, czyli przeniesienie produktów klientów przejętego banku do systemu Millennium

Bank Millennium poinformował, że po uzyskaniu wymaganych zgód Walnych Zgromadzeń Akcjonariuszy obu banków oraz Komisji Nadzoru Finansowego zakończył kolejny, przedostatni już etap integracji z Euro Bankiem. Dokonano odpowiedniego wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym, co oznacza, że fuzja prawna stała się faktem i banki zostały formalnie połączone.

Przeczytajcie także: Euro Bank wysłał tysiące płyt CD

Millennium w swoim komunikacie podkreśla, że z powodu tej zmiany ani klienci byłego już Euro Banku ani banku Millennium nie muszą nic dodatkowo robić. Połączony bank automatycznie staje się stroną wszystkich umów z klientami Euro Banku. Kolejnym krokiem kończącym integrację obu instytucji będzie fuzja operacyjna, planowana na przedłużony weekend 9-11 listopada. Oznacza to rebranding i przeniesienie produktów klientów Euro Banku do systemu informatycznego Millennium. Początek funkcjonowania połączonych banków ze wspólną ofertą produktową i obsługą klientów w jednym serwisie transakcyjnym nastąpi 12 listopada.

– Połączony bank, z centralami w Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku, posiadający 606 oddziałów własnych i ponad 230 franczyzowych jest teraz silniejszy i jeszcze bardziej konkurencyjny – stwierdził, cytowany w komunikacie, prezes Millennium Joao Bras Jorge. Dodał, że bank ugruntuje swoją siódmą pozycję w sektorze, a przewidywane korzyści z fuzji umożliwią osiągnięcie rocznego zysku netto w wysokości 1 mld zł w okresie 1-2 lat.

Przeczytajcie także: Bank Millennium kupił Euro Bank

Millennium podkreśla, że dzięki fuzji klienci Euro Banku dostaną nowoczesny system bankowości internetowej i aplikację mobilną, a rozpoczęcie korzystania z nowych serwisów nie będzie wymagało wizyty w oddziale. Będą też mieli m.in. większą paletę dostępnych kart i lokat oraz mobilne płatności Blik i Apple Pay. Stracą jednak dostęp do Google Pay.

Przypomnę, że na początku listopada ubiegłego roku Millennium i Societe Generale (właściciel Euro Banku) podpisały umowę dotyczącą zakupu instytucji działającej na rynku pod marką eurobank. Kwota transakcji to 1,83 mld złotych. Bank Millennium ma 1,9 mln klientów (dane na koniec marca 2019 r.) i sieć ponad 350 oddziałów. Natomiast z usług przejmowanego Euro Banku korzysta prawie 1,5 mln osób i ma on ok. 400 placówek (własnych i franczyzowych), których większość ulokowana jest w małych i średnich miejscowościach.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies