Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bank Millennium kupił Euro Bank. Tu znajdziecie planowane kalendarium fuzji

Millennium zapłaciło za Euro Bank ponad 1,8 mld zł

Bank Millennium poinformował dziś o sfinalizowaniu zakupu 99,8 proc. akcji Euro Banku. To konsekwencja otrzymanej w tym tygodniu od Komisji Nadzoru Finansowego zgody na przejęcie tej instytucji. Wcześniej podobną zgodę wydał także Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Przeczytajcie także: Euro Bank wchodzi na Bancovo

Z opublikowanego dzisiaj komunikatu prasowego Millennium wynika, że zmiana właścicielska nie pociąga na razie za sobą żadnych konsekwencji dla klientów Euro Banku i nie wymusza na nich żadnych dodatkowych działań. Wszystkie umowy, numery rachunków bankowych i kart, dane logowania do systemów elektronicznych itd. pozostają bez zmian.

W dzisiejszym komunikacie prasowym można też znaleźć przewidywany harmonogram dalszych działań związanych z połączeniem Millennium i Euro Banku. I tak, już w czerwcu Rada Nadzorcza Euro Banku powoła nowy zarząd, który będzie pracować do dnia fuzji prawnej. Jednocześnie Millennium złoży w KNF wniosek o połączenie banków. Fuzja prawna planowana jest na wrzesień bieżącego roku. Nieco później, a więc w listopadzie, dojść ma do fuzji operacyjnej, czyli przeniesienia produktów klientów Euro Banku do systemu Millennium.

Przeczytajcie także: Ruszył pilotaż e-paragonu

Wygląda więc na to, że tegoroczny listopad będzie bardzo gorącym miesiącem w polskiej bankowości. Instytucje planują bowiem na ten czas dwie duże fuzje operacyjnej. Oprócz Euro Banku i Millennium nastąpi też połączenie systemów BNP Paribas i Raiffeisen Polbanku. Prawdopodobnie oba wydarzenia będą miały miejsce w ten sam długi weekend rozpoczynający się 8 listopada.

KATEGORIA
TEMAT DNIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies