Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ciekawy gadżet z Japonii. Tamtejszy Starbucks wprowadził długopis płatniczy

Urządzenie wykorzystuje technologię NFC i pisze tuszem w kolorze kawy

Sieć Starbucks znana jest z kawy, darmowego WiFi i przesiadujących w niej hipsterów. Ale firma eksperymentuje też z mobilnymi płatnościami i wykorzystywanymi do nich gadżetami. Często robi to jej japoński oddział, który właśnie wprowadza do oferty długopis. Dzięki wbudowanemu modułowi NFC można nim i pisać i płacić.

Przeczytajcie także: Visa rozpoczyna program Bezgotówkowa Japonia

Produkt nazywa się "Starbucks Touch: The Pen" i od 25 września będzie można go nabyć w kawiarniach za 4 tys. jenów (prawie 40 dolarów). W cenie tej jest tysiąc jenów załadowany na rachunku przedpłaconym powiązanym z długopisem. Jak donoszą portale technologiczne, produkt powstał we współpracy z firmą Zebra Corp. i działa w systemie zbliżeniowym FeliCa, który jest używany nie tylko przez Starbucks Japan, ale prawie w całym Kraju Kwitnącej Wiśni, w tym w tamtejszym systemie transportu publicznego.

Przeczytajcie także: Brylantowo i bezstykowo, czyli bransoletka z diamentami, którą można płacić

Ciekawostką jest też to, że długopis pisze tuszem żelowym w kolorze brązowo-kawowym (po wyczerpaniu można go ponownie naładować). Jest dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: srebrnej, czarnej i białej.

To nie pierwszy gadżet płatnościowy wydany przez Starbucks Japan. Wcześniej japońskie kawiarnie tej sieci oferowały klientom etui na telefon, kubek termiczny oraz małą damską torebkę (właściwie rodzaj breloczka) o nazwie "The Hug" (Przytulas) – wszystko oczywiście z technologią płatniczą i NFC.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies