Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pięć nowych smartwatchy od Garmin Pay. Wkrótce debiut serii Fenix 6

Nowe zegarki Garmina z funkcjami płatności zadebiutują na początku września na targach IFA w Berlinie

Jak informuje serwis komputerswiat.pl, w szóstej generacji smartwatchy Garmin Fenix znajdzie się pięć premierowych modeli w różnych segmentach cenowych. Inteligentne zegarki oficjalnie mają zadebiutować na targach technologicznych IFA w Berlinie (6-11 września). Na razie wiadomo, że trzy z nich (choć niewykluczone, że wszystkie pięć) będą zaopatrzone w moduł NFC umożliwiający zbliżeniowe płatności mobilne.

Przeczytajcie także: Forerunner 945 to nowy smartwatch do płatności Garmin Pay

Według informacji serwisów technologicznych podstawowymi modelami nowej serii będą Garmin Fenix 6 oraz 6S. Pierwszy z nich został wyposażony w ekran o przekątnej 1,3 cala o rozdzielczości 260x260 pikseli, natomiast drugi ma nieco mniejszy wyświetlacz o przekątnej 1,2 cala i rozdzielczości 240x240 pikseli. Te smartwatche, w odróżnieniu od droższych modeli, są pozbawione obsługi WiFi, mają Bluetooth i technologię NFC. Ich cena to 600 euro lub 600 dolarów.

Na średniej półce znalazły się droższe o 100 euro modele Fenix 6 Pro oraz 6S Pro. Mają takie same wyświetlacze jak wyżej opisane zegarki, ale łączą się z internetem, posiadają 32 GB wbudowanej pamięci oraz można na nich odtwarzać muzykę. Nie znalazłem informacji, czy mają funkcje płatności, ale jest to dość prawdopodobne. Natomiast na pewno będzie ją miał topowy model Garmin Fenix 6X Pro z ekranem 1,4 cala (280x280 pikseli), który ma kosztować aż 750 euro.

Przeczytajcie także: Garmin Pay i Fitbit Pay w Pekao

Płatności Garmin Pay są oferowane w Polsce przez pięć banków: Pekao, Getin, Nest, PKO BP i Santandera. Nad ich wdrożeniem pracują też ING i spółdzielcza sieć SGB. Nowego smartwatcha z funkcją płatności na targach IFA ma też zaprezentować konkurencyjny Fitbit, więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.

Na zdjęciu podstawowe modele: Garmin Fenix 6 oraz 6S.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies