Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Fintech Stripe ułatwia płatności z Polski do zagranicznych sklepów. Można użyć serwisu Przelewy24

Sklepy mogą zainstalować tę metodę płatności jako jedną z kilku do wyboru

Na stronie internetowej firmy Stripe pojawiła się informacja o możliwości podłączenia serwisu Przelewy24 do oferowanego przez spółkę oprogramowania do akceptacji płatności e-commerce. – Użytkownicy Stripe w Europie i Stanach Zjednoczonych mogą akceptować płatności Przelewy24 od klientów w Polsce – stwierdzono na stronie Stripe. Po czym firma opisuje dokładnie, jak zainstalować tę metodę płatności w sklepie, w ramach technologii oferowanej przez amerykański fintech.

Przeczytajcie także: Operator usługi Przelewy24 ma 90 tys. klientów i silnego inwestora

Przelewy24 służące do płatności pay by link pojawiły się w usłudze Stripe obok kilku innych znanych marek z branży płatnościowej jak Klarna, Sofort, Giropay czy Multibanco. Amerykańska firma zapewnia swoich klientów, że ryzyko oszustwa lub nierozpoznania płatności w przypadku wykorzystania opcji Przelewy24 jest bardzo niskie, ponieważ osoba płacąca musi uwierzytelnić przelew w swoim banku.

Przypomnę, że Stripe trzy dni temu ogłosił wejście na polski rynek oraz do kilku innych krajów europejskich. Wczoraj poinformował, że wprowadza kartę kredytową dla swoich klientów biznesowych. Spółka podaje, że obsługuje kilka milionów firm na całym świecie, od startupów po globalne korporacje m.in. Google, Uber, Booking.com, Amazon. Dokładnych danych finansowych firma nie ujawnia, ale według szacunków ekspertów w ubiegłym roku rozliczyła transakcje w internecie warte około 50 mld dolarów i zanotowała około 1,5 miliarda dolarów rocznych przychodów.

Przeczytajcie także: Stripe proponuje kartę kredytową

Stripe to jeden z amerykańskich fintechowych jednorożców (startup o wycenie przekraczającej miliard dolarów). Założona w 2010 r. w San Francisco przez dwóch braci firma jest obecnie wyceniania na 22,5 mld dolarów. Jej twórcy Patrick i John Collison (obecnie w wieku odpowiednio 31 i 29 lat) są jednymi z najmłodszych amerykańskich miliarderów, którzy nie odziedziczyli majątku.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies