Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ma 90 tys. klientów i silnego inwestora. Operator usługi Przelewy24 nominowany do tytułu Fintech 2019

Zdobywców tegorocznych fintechowych nagród Cashless poznacie podczas Cashless Fintech Evening 2019

Wydarzenie już za trzy tygodnie odbędzie się w Warszawie. Redakcja ogłosi wtedy, kto zdobył nagrody Cashless oraz wręczy okolicznościowe statuetki. Operator usługi Przelewy24 jest jedną z pięciu firm nominowanych do tytułu Fintech 2019. Oprócz niego znalazły się w tym gronie także Billon, operator Blika, Kontomatik i LeaseLink.

Przypominam, że w kategorii Fintech 2019 nominowano podmioty, które w ostatnim roku odnotowały szczególny postęp w rozwoju, udało się im zdobyć kluczowe dla swojej przyszłości zezwolenia czy licencje albo pozyskały ważnego strategicznego inwestora. Przelewy24 zasłużyły na nominację m.in. dzięki szybkiemu przyrostowi liczby nowych klientów. Niedawno firma poinformowała, że przy obsłudze płatności internetowych i mobilnych współpracuje już z 90 tys. firm.

Przeczytajcie także: Już możecie zainstalować dowód rejestracyjny w smartfonie

Jednak kamieniem milowym w rozwoju marki Przelewy24 może być pozyskanie strategicznego inwestora, którym jest duńska grupa Nets. O tym, że polska firma szuka partnera, mówiło się na rynku od dawna. Pogłoski zostały potwierdzone kilka miesięcy temu. Aktualnie kwestia inwestycji Nets w Przelewy24 jest przedmiotem standardowego badania przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Wartość transakcji nie jest znana, ale mówi się, że Nets za przejęcie kontroli nad poznańską firmą zapłaci kilkaset milionów złotych.

To tyle o Przelewy24. Jutro przedstawię pierwszego nominowanego w kategorii Fintech Future (firmy z największym potencjałem na przyszłość), a później kolejnych czterech a także kandydatów do tytułu Projekt Fintech 2019 (najciekawsze przedsięwzięcia fintechowe wprowadzone przez tradycyjne instytucje fintechowe, jak np. banki) oraz Osobowość Fintech 2019 (osoby o szczególnych zasługach dla rozwoju branży fintech w Polsce).

Przeczytajcie także: Kolejne zmiany w serwisie transakcyjnym mBanku

O nominacjach do nagród w poszczególnych kategoriach zdecydowała redakcja Cashless. Natomiast zwycięzcy zostaną wyłonieni poprzez głosowanie członków powołanej przez Cashless kapituły nagród. W jej skład wchodzi kilkunastu uznanych specjalistów i ekspertów działających w polskiej branży fintech i szerzej – w branży finansowej.

Tegoroczny Cashless Fintech Evening odbędzie się 30 maja w Warszawie. Partnerami głównymi wydarzenia zdecydowały się zostać firmy Mastercard oraz Visa. Przyznanie nagród Cashless będzie punktem kulminacyjnym wieczoru. Wcześniej zaprezentowane zostanie przygotowywane wspólnie z firmą badawczą Stratosfera badanie Fintechowy GPS dotyczące barier, na które napotykają fintechy na różnych etapach rozwoju oraz sposobów ich pokonywania. Zaprezentowana zostanie także przygotowywana wspólnie z fundacją Fintech Poland Mapa Polskiego Fintechu 2019. To najbardziej kompleksowe na rynku opracowanie na temat polskiej branży fintech.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies