Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zdobywca nagrody Fintech Future ponownie nominowany. LeaseLink z szansą na tytuł Fintech 2019

Zwycięzcę poznacie podczas Cashless Fintech Evening 2019, który już 30 maja odbędzie się w Warszawie

Gala wręczenia fintechowych nagród Cashless będzie kulminacyjnym punktem programu tegorocznego Cashless Fintech Evening. Nagrody zostaną rozdane w czterech kategoriach a LeaseLink otrzymał nominację do tytułu Fintech 2019. W tej kategorii nominowano spółki, które w ostatnim roku odnotowały największy postęp w swoim rozwoju, zdobyły kluczowe dla swojej przyszłości licencje czy pozyskały znaczącego inwestora. Jak wiecie, kilka tygodni temu 100 proc. akcji LeaseLink zdecydował się kupić mBank.

W komunikacie prasowym opublikowanym po ogłoszeniu inwestycji mBank pisał, że kupuje firmę, która ma unikalne kompetencje w finasowaniu mniejszych aktywów. Jej model biznesowy umacnia pozycję mLeasingu w segmencie MSP i finansowania zakupów niezbędnych do prowadzenia biznesu. Wartość transakcji to ok. 32 mln zł. mBank podkreślił, że nie planuje połączenia obu swoich spółek leasingowych, co oznacza, że marka LeaseLink pozostanie na rynku i będzie rozwijana.

Przeczytajcie także: Osiem fintechów w globalnej piaskownicy regulacyjnej

LeaseLink to spółka założona w 2015 roku. W ciągu ostatnich lat zbudowała silną pozycję w obszarze leasingu online w segmencie transakcji nisko kwotowych. Usługi firmy oferowane są przez blisko dwa tysiące sklepów internetowych, w tym te największe, takie jak: Allegro, MediaMarkt, RTV Euro AGD oraz sklepy stacjonarne, m.in. IKEA dla firm i FotoJoker. LeaseLink znalazł się w pierwszej edycji przygotowanej przez Cashless Mapy Polskiego Fintechu. Wydaje się, że sukces spółki udało się przewidzieć, bo podczas ubiegłorocznego Cashless Fintech Evening otrzymała ona statuetkę i tytuł Fintech Future.

Natomiast w tym roku w kategorii Fintech 2019 oprócz spółki LeaseLink nominowane zostały także firmy: Billon, operator systemu Blik i Kontomatik. Jutro przedstawię ostatniego nominowanego w tej kategorii, a później w kategorii Fintech Future (firmy z największym potencjałem na przyszłość), Projekt Fintech 2019 (najciekawsze przedsięwzięcia fintechowe wprowadzone przez tradycyjne instytucje fintechowe, jak np. banki) oraz Osobowość Fintech 2019 (osoby o szczególnych zasługach dla rozwoju branży fintech w Polsce).

Przeczytajcie także: The Heart będzie szukał fintechów dla PKO

O nominacjach do nagród w poszczególnych kategoriach zdecydowała redakcja Cashless. Natomiast zwycięzcy zostaną wyłonieni poprzez głosowanie kapituły nagród, powołanej przez Cashless. W jej skład wchodzi kilkunastu uznanych specjalistów i ekspertów działających w polskiej branży fintech i szerzej – w branży finansowej.

Tegoroczny Cashless Fintech Evening odbędzie się 30 maja w Warszawie. Partnerami głównymi wydarzenia zdecydowały się zostać firmy Mastercard oraz Visa. Przyznanie nagród Cashless będzie punktem kulminacyjnym wieczoru. Wcześniej zaprezentowane zostanie przygotowywane wspólnie z firmą badawczą Stratosfera badanie Fintechowy GPS dotyczące barier, na które napotykają fintechy na różnych etapach rozwoju oraz sposobów ich pokonywania. Zaprezentowana zostanie także przygotowywana wspólnie z fundacją Fintech Poland Mapa Polskiego Fintechu 2019. To najbardziej kompleksowe na rynku opracowanie na temat polskiej branży fintech.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies