Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Przedsiębiorcy sami przygotują zaświadczenie o niezaleganiu w ZUS. PKO BP wprowadza nowe udogodnienie dla firm

Chodzi między innymi o to, by skrócić czas potrzebny do załatwienia formalności kredytowych w PKO

PKO BP poinformował, że teraz klienci banku, którzy są przedsiębiorcami, mogą samodzielnie wygenerować elektroniczny dokument na PUE ZUS i wysłać go mailem do instytucji, która tego wymaga. W PKO ta opcja jest wykorzystywana w procedurze ubiegania się przez klientów firmowych o kredyt. Potwierdzenie np. o braku zaległości w płatnościach składek ZUS, można wysłać mailem do doradcy w banku.

Przeczytajcie także: W ofercie PKO e-Windykacja dla małych i średnich firm

Bank zapowiada, że wkrótce taki dokument już bezpośrednio będzie można wysłać do serwisu transakcyjnego iPKO. Dotychczas przedsiębiorcy, którzy potrzebowali potwierdzenia z danymi z ZUS, musieli złożyć w tej sprawie wniosek w tej instytucji. Od kilku dni sami mogą już utworzyć plik, zapisać go w formie PDF lub XML i wysłać na dowolny adres. Dokument ma elektroniczną pieczęć ZUS, co potwierdza, że został utworzony w systemie informatycznym Zakładu.

Cytowana w komunikacie prasowym prezes ZUS, Gertruda Uścińska podkreśla, że to pozytywny przykład partnerstwa publiczno-prywatnego. Przedsiębiorca nie musi teraz czekać, aż pracownik ZUS przygotuje np. dokument o niezaleganiu ze składkami, tylko sam może go utworzyć i przesłać do banku. W przypadku PKO dzięki temu ma skrócić się czas oczekiwania na decyzję kredytową i uruchomienie finansowania.

Przeczytajcie także: Podatek VAT w ramach split payment będzie można opłacić Blikiem

Przypomnę, że do Platformy Usług Elektronicznych ZUS można dostać się także poprzez bankowość elektroniczną m.in. PKO BP, stronę Zakładu albo przez system iPKO. Największy polski bank obsługuje około 450 tys. małych i średnich przedsiębiorstw. Jednocześnie PKO poinformował, że równolegle pracuje z ZUS nad elektronicznym potwierdzeniem składek dla osób prywatnych, co będzie ułatwieniem dla kolejnej dużej grupy klientów banku.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies