Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO wprowadza natychmiastowe przelewy zagraniczne. Rozwiązanie SWIFT gpi od dziś dostępne dla firm

Usługę wprowadzoną przez PKO wcześniej udostępnił klientom BZ WBK (dziś Santander)

PKO poinformował dziś na swojej stronie internetowej o wprowadzeniu do oferty dla firm usługi SWIFT gpi. To zagraniczne przelewy, które powinny dotrzeć do odbiorcy tego samego dnia, w którym zostały zlecone. PKO pisze, że w systemie SWIFT gpi jego klienci mogą realizować transakcje w złotych, dolarach, funtach i euro. W przyszłości lista walut będzie wydłużana. Aby operacja zakończyła się powodzeniem, odbiorca musi posiadać rachunek w banku, który przystąpił do systemu SWIFT gpi.

Przeczytajcie także: Santander wprowadza przelewy SWIFT gpi

SWIFT gpi to globalne rozwiązanie oparte o tradycyjną infrastrukturę. Nie jest wykluczone, że w przyszłości system będzie korzystał z łańcucha bloków, a wcześniej jego operator prowadził nawet testy przelewów z wykorzystaniem tej technologii. Wśród 160 banków z całego świata uczestniczących w przedsięwzięciu SWIFT gpi można znaleźć kilka instytucji z Polski. Oprócz PKO są to m.in. Pekao i Santander.

Przeczytajcie także: Pierwszy fintech w systemie szybkich przelewów

I to ten ostatni pod koniec lipca ubiegłego roku chwalił się, że jako pierwszy w Polsce wprowadził do oferty dla dużych firm przelewy SWIFT gpi. W jego przypadku można realizować zagraniczne transakcje natychmiastowe już w 16 różnych walutach. Santander testuje też międzynarodowe transakcje finansowe z wykorzystaniem technologii blockchain opracowanej przez fintech Ripple. Na razie w ramach tych testów klienci z Polski mogą wysyłać funty do Wielkiej Brytanii.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies