Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
BNP Paribas będzie oferować dwie karty wielowalutowe. To jeden z pozytywnych skutków fuzji z Raiffeisen Polbankiem

Od 9 listopada klienci BNP Paribas będą mogli zamawiać kartę Multiwalutową, obecnie dostępną tylko dla klientów byłego Raiffeisen Polbanku

Jak już mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, na 9 listopada BNP Paribas zaplanował przeniesienie do swojego systemu informatycznego produktów, z których korzystają klienci w byłym Raiffeisen Polbanku. Wywoła to sporo zmian, z którymi oswoić się muszą posiadacze rachunków przejmowanego banku. Więcej na ten temat tutaj. Dziś natomiast chciałbym napisać o jeszcze jednej konsekwencji, którą należy uznać za pozytywną.

Przeczytajcie także: Raiffeisen Polbank wprowadza kartę Multiwalutową

Otóż jak wynika z dokumentów opublikowanych przez BNP Paribas, po fuzji operacyjnej uzupełni on ofertę o nową kartę Multiwalutową, z której obecnie mogą korzystać jedynie klienci byłego Raiffeisen Polbanku. Po 9 listopada 2019 r. będą ją mogli zamawiać także pozostali klienci BNP Paribas.

Przypomnę, że karta Multiwalutowa to produkt wprowadzony przez Raiffeisen Polbank pod koniec lipca ubiegłego roku. Umożliwia transakcje w złotych i kilku innych walutach, czyli euro, dolarach, frankach szwajcarskich i funtach. Użytkownik karty, który jednocześnie posiada odpowiednie rachunki walutowe i zapewni na nich środki, może realizować transakcje zagraniczne bez ponoszenia dodatkowych kosztów z tym związanych. System banku wykryje walutę transakcji i obciąży odpowiedni rachunek. Korzystanie z karty kosztuje od 3 do 8 zł w zależności od wersji posiadanego rachunku złotowego.

Przeczytajcie także: BNP Paribas przygotowuje klientów na fuzję z Raiffeisen Polbankiem

Warto przypomnieć, że BNP Paribas od kwietnia bieżącego roku oferuje kartę Otwartą na Świat, która umożliwia transakcje w ok. 160 walutach z całego świata po atrakcyjnym kursie organizacji płatniczej. Karta ta kosztuje 10 zł miesięcznie. – Reasumując po fuzji operacyjnej w ofercie będziemy mieli zarówno kartę Otwartą na Świat (tzw. bezspreadową), jak i kartę Multiwalutową, czyli jedną kartę do kilku rachunków walutowych. Część klientów jest zainteresowana takim rozwiązaniem np. ze względu na zarobki w euro – uważa Izabela Tworzydło, rzecznik prasowa BNP Paribas.

Z rozesłanych do klientów informacji dotyczących fuzji operacyjnej wynika ponadto, że BNP Paribas wprowadzi do oferty także kartę Visa Wealth Management, zrezygnuje z 25-złotowej opłaty za wydanie karty w miejsce zastrzeżonej oraz obniży z 3 proc. do 2 proc. prowizję od przewalutowań transakcji zagranicznych kredytowymi kartami Visa. Bank zrezygnuje ze sprzedaży złotej karty Mastercard oraz karty Mastercard Posnania. Wprowadzi też prowizję od transakcji quasi cash i wydłuży do 58 dni grace period dla karty Mastercard World Elite.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies