Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Karta Multiwalutowa już w ofercie Raiffeisen Polbanku. Niestety, nie można jej zamówić przez internet

Nowa karta umożliwia transakcje w pięciu walutach. Oprócz złotego także w euro, dolarach, frankach i funtach brytyjskich

O tym, że Raiffeisen Polbank zamierza wprowadzić do oferty kartę wielowalutową, wiadomo od kilku tygodni. Bank poinformował o tym klientów ogłaszając odpowiednie zmiany w regulaminach i cennikach. Dziś zaś na swojej stronie internetowej napisał, że kartę można już zamówić.

Przeczytajcie także: R. Polbank wprowadza kartę wielowalutową

Zgodnie z komunikatem banku karta automatycznie wykrywa walutę transakcji i pobiera środki z odpowiedniego rachunku walutowego. Dzięki temu uniknąć można kosztów związanych z przeliczeniami. Plastik pozwala na bezkosztowe płatności w pięciu walutach, a więc złotych, euro, dolarach, frankach i brytyjskich funtach. Bank nie pobiera opłaty za jego wydanie, ale korzystanie z niego kosztuje 8 zł miesięcznie (posiadacze Konta Wymarzonego) lub 3 zł miesięcznie (użytkownicy Konta Premium).

Niestety, bank nie przewiduje możliwości uniknięcia tych opłat. W zamian za to za darmo dostaniecie dodatkowe usługi, a więc np. bezpłatne wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju oraz za granicą, jeśli dokonywać ich będziecie w walucie kraju, w którym aktualnie będziecie się znajdować i będzie to jedna z walut dostępnych na karcie.

Przeczytajcie także: Nowe funkcje w aplikacji Mobilny Portfel

Nowa Karta Multiwalutowa Raiffeisen Polbanku ma jeszcze jedną wadę – nie można jej zamówić przez internet albo aplikację. Jeśli będziecie chcieli wyrobić taki plastik, będziecie musieli zadzwonić do call center albo wybrać się do dowolnego oddziału banku. Nie ma także możliwości dodania opcji wielowalutowej do już wydanych kart debetowych – trzeba zamówić nową.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies