Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
W listopadzie BNP Paribas ostatecznie wchłonie Raiffeisen Polbank. Zobaczcie, co to oznacza dla klientów tego drugiego

Fuzja operacyjna, czyli przeniesienie do systemu BNP Paribas rachunków i innych produktów oferowanych przez Raiffeisen Polbank, zaplanowana została na weekend 9-11 listopada

Wielkimi krokami zbliża się fuzja operacyjna BNP Paribas i byłego Raiffeisen Polbanku. Dla klientów tego drugiego oznacza to sporo zmian. Przede wszystkim utracą dotychczasowy system transakcyjny oraz aplikację Mobilny Portfel. Po fuzji będą musieli przesiąść się na serwis internetowy BNP Paribas występujący pod nazwą GOonline oraz aplikację GOmobile. Warto przypomnieć, że funkcjonalność aplikacji Raiffeisen Polbanku i GOmobile nie jest taka sama, bo np. dziś apka oferowana przez BNP Paribas nie umożliwia zakupu biletów komunikacji miejskiej, które są w Mobilnym Portfelu.

Jak zapewnia Tomasz Dymowski, dyrektor odpowiedzialny w BNP Paribas za fuzję operacyjną, klienci byłego Raiffeisen Polbanku będą mogli korzystać z dotychczasowych loginów, za pomocą których dostają się na rachunki. Muszą jednak aktywować dostęp do GOonline i GOmobile. W trakcie tego procesu nadadzą nowe hasło do bankowości internetowej. Klienci, którzy dziś mają rachunki jednocześnie w byłym Raiffeisen Polbank i w BNP Paribas będą mogli nadal korzystać z obu za pomocą oddzielnych loginów. Ważne, że do GOonline przeniesione zostaną nie tylko rachunki klientów indywidualnych, ale także mikroprzedsiębiorców.

Przeczytajcie także: Wkrótce nowość w BNP Paribas

Co ważne BNP Paribas podjął decyzję o zakończeniu obsługi flagowych niegdyś rachunków oferowanych przez Raiffeisen Polbank pod nazwą Wymarzone Konto. Ich użytkownicy otrzymają w zamian obecnie standardowy rachunek BNP Paribas, czyli Konto Otwarte na Ciebie. Dla części z nich będzie to jednak oznaczało pogorszenie warunków finansowych. Dotyczy to szczególnie tych klientów, którzy zakładali Wymarzone Konta w początkowym okresie po wprowadzeniu ich do oferty, gdy miały one gwarancję oprocentowania.

Jak mówi Tomasz Dymowski, użytkownicy Wymarzonych Kont dzielą się na dwie grupy: tych, którzy otwierali rachunki przed marcem 2017 roku oraz tych, którzy zakładali konta po tej dacie, gdy nastąpiła zmiana oferty. Migracja tych drugich powinna być łatwiejsza, gdyż parametry używanych dziś przez nich rachunków są zbliżone do tego, co BNP Paribas oferuje w ramach Konta Otwartego na Ciebie.

Przeczytajcie także: Polska Bezgotówkowa chwali się statystykami

Inaczej jest jednak w przypadku ok. 300 tys. klientów, którzy Wymarzone Konto założyli wcześniej. W ramach tej oferty mogą dziś bowiem korzystać z podwyższonego oprocentowania, wynoszącego 1,5 proc. w przypadku salda do 3 tys. zł. Konto Otwarte na Ciebie nie jest oprocentowane. BNP Paribas liczy jednak na to, że większość klientów zdecyduje się przyjąć nowy rachunek. Przekonać ich do tego ma oferta promocyjnych lokat sześciomiesięcznych, z oprocentowaniem maksymalnie 1,8 proc., jakie będą mogli założyć do końca tego roku.

A co się nie zmienia? Jak zapewnia przedstawiciel BNP Paribas, przede wszystkim PIN-y i numery kart oraz numery rachunków bankowych. Bez zmian pozostaną także warunki kredytów oraz kart kredytowych. W najbliższym czasie do wszystkich klientów byłego Raiffeisen Polbanku mają zostać wysłane listy z informacjami na temat fuzji operacyjnej. Później bank będzie komunikował szczegółowe dane na temat niedostępności systemów elektronicznych w trakcie długiego, listopadowego weekendu.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies