Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
UOKiK ostrzega przed nowymi piramidami finansowymi. Stawia zarzuty czterem firmom

Chodzi o podmioty oferujące systemy Omega, Hybryd Cykler, Alternet&AdBlast i Team-Coin

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów postawił czterem firmom działającym w Polsce zarzuty tworzenia piramid finansowych. Postępowanie jest w toku, ale prezes urzędu Marek Niechciał ostrzega, by nie inwestować w poniżej opisane przedsięwzięcia, gdyż istnieje duże ryzyko, że można stracić pieniądze.

Przeczytajcie także: Uważajcie na fałszywe strony udające pośredników płatności

UOKiK postawił zarzuty promowania systemów typu piramida finansowa przedsiębiorstwom oferującym "zarabianie" na oglądaniu reklam czy pozorne inwestowanie w kryptowaluty. I tak:

Alternet (USA) – promuje system na portalu Alternet i platformie AdBlast. Firma sprzedaje pakiety uczestnictwa o wartości od 10 do 1000 dolarów, a rzekome dodatkowe dochody i zyski mają zostać wypłacone, gdy uczestnik namówi do "inwestycji" inne osoby.

Nautilus Investment (Zjednoczone Emiraty Arabskie) – promuje system Omega. Pakiety uczestnictwa kosztują od 50 do 200 tys. euro. Firma przyjmuje wpłaty od konsumentów i obiecuje im korzyści za to, że namówią inne osoby do zakupu tych pakietów.

M&K Promoteam (USA) – promuje system Team-Coin. Konsument płaci bitcoinami za pozycje w kolejce do wypłaty: jedna pozycja to 0,005 bitcoina (ok. 220 zł). Maksymalnie można kupić 30 pozycji. Organizator obiecuje korzyści za namówienie do tego samego innych osób, a zysk ma być tym wyższy, im ktoś kupi więcej pozycji.

M&K Promotim (Wielka Brytania) oraz M&K Promoteam (USA) – promują system Hybryd Cykler. Uczestnik może kupić pozycje w kolejce do wypłaty – kosztują od 20 zł do 2 tys. zł dziennie. Firma obiecuje wypłatę pieniędzy za namówienie innych uczestników.

Przeczytajcie także: UOKiK ostrzega przed DasCoinem

Urząd podpowiada, jak rozpoznać piramidę finansową. Namawiająca do udziału w takim przedsięwzięciu osoba m.in. zapewnia o bardzo wysokich zyskach w krótkim czasie; oferuje kupony, pakiety inwestycyjne, świadectwa uczestnictwa; posługuje się sloganami ("zostań partnerem", "odmień swoje życie", "zarób pieniądze bez wysiłku"); odsyła na stronę internetową, która nie zawiera wielu informacji lub jest "w budowie"; wskazuje, że istotnym lub najważniejszym elementem uczestnictwa i uzyskania wynagrodzenia jest nakłonienie do udziału w systemie innych osób.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies