Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Brytyjski fintech Ipagoo, który obsługuje także Polaków, prawdopodobnie uniknie upadłości. Jest inwestor

W sierpniu nadzór finansowy na Wyspach zamroził konta klientów i wprowadził swoich administratorów do startupu

Jak donosi serwis Finextra, brytyjski fintech Ipagoo znalazł inwestora zainteresowanego kupnem tej firmy. Ipagoo groziła upadłość i od sierpnia zarządzają nią administratorzy ustanowieni przez Financial Conduct Authority, czyli odpowiednik polskiego KNF. Nadzór zamroził też konta klientów firmy.

Przeczytajcie także: Z Ipagoo otworzycie konto we Włoszech, Wielkiej Brytanii lub Hiszpanii

Ipagoo to fintech, który oferował aplikację oraz konto prowadzone w euro, funtach lub w dolarach amerykańskich, w czterech europejskich krajach – Hiszpanii, Włoszech, Wielkiej Brytanii i Francji. Usługa była przeznaczona przede wszystkim dla pracujących w tych krajach imigrantów, bowiem nawet bez stałego adresu zamieszkania dzięki Ipagoo mogli oni założyć konto, na które pracodawca przesyłał wynagrodzenie. Do rachunku firma dawała kartę Mastercard i umożliwiała wykonanie natychmiastowych przelewów międzynarodowych pomiędzy użytkownikami.

Ipagoo kierowało ofertę także do Polaków studiujących lub pracujących za granicą i przesyłających pieniądze do lub z ojczystego kraju. FCA nie wyjaśnił dokładnie przyczyn objęcia firmy restrykcjami. Cytowany przez Financial Times prawnik założyciela fintechu ujawnił, że firma jest potencjalnie niedokapitalizowana, po tym jak obiecanych pieniędzy nie wpłacił jeden z inwestorów. Teraz pojawiło się koło ratunkowe dla tonącej spółki. Jej kupnem jest zainteresowana brytyjsko-holenderska grupa finansowa Chairmans Financial.

Przeczytajcie także: Pracujecie w fintechu? Weźcie udział w ankiecie KNF

Ostateczne umowy przejęcia mają być zawarte jeszcze we wrześniu, pod warunkiem ich zatwierdzenia przez Financial Conduct Authority. Szczegóły finansowe nie zostały ujawnione. Według ostatnich znanych danych Ipagoo miało 2,4 mln funtów straty w roku obrachunkowym zakończonym w marcu 2018 r.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies