Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Carsmile wprowadza e-leasing. Z usługi można korzystać niemal całkowicie online

To wspólne przedsięwzięcie polskiego fintechu i francuskiej firmy Cofidis, która tym samym wchodzi na polski rynek leasingu

Platforma proponująca sprzedaż aut w abonamencie Carsmile uruchomiła nową usługę. Teraz oferuje też samochody w ramach leasingu. Firma podkreśla, że otwiera w ten sposób nowy segment rynku finansowego w Polsce – LeaseTech. Oznacza to, że wybór marki samochodu i jego wersji oraz dostosowanej do tego raty leasingu, a także sprawdzenie klienta, odbywa się w pełni online. Papier pojawia się na ostatnim etapie – podpisania umowy. Tego nie można zdigitalizować, bo nie pozwalają na to przepisy.

Przeczytajcie także: Oto Mapa Polskiego Fintechu 2019

Prezes Carsmile Łukasz Domański podkreśla, że branża leasingowa, w odróżnieniu od bankowej, jest mocno zapóźniona technologicznie, a "papierowe" procedury przyznania finansowania przypominają proces ubiegania się o kredyt w banku 10 lat temu. Zapowiada, że na kierowanej przez niego platformie klient dostanie decyzję o leasingu w 15 minut, a nie w kilka dni, jak w przypadku tradycyjnej usługi.

Dodatkowa zaletą, w razie odmowy finansowania, jest też możliwość szybkiej zmiany parametrów zlecenia przez klienta np. wybór innej marki czy wersji silnikowej auta. Dzięki temu rata leasingu będzie mniejsza. Można też porównać kilka opcji wybierając tę, którą uzna się za najbardziej odpowiednią.

Jak to wygląda w praktyce? Zainteresowana osoba wypełnia wniosek na platformie Carsmile. Potem automatycznie sprawdzana jest jej finansowa wiarygodność i nadawny scoring. Dane trafiają do analityka, który potwierdza decyzję i klient otrzymuje wygenerowaną online umowę. Zawiera ją podpisując dokumenty z doradcą, bo według polskiego prawa umowa leasingu musi być na papierze.

Przeczytajcie także: Sprzedają samochody jak komórki, na abonament

Kapitałowo nowe przedsięwzięcie wspiera francuska firma Cofidis, działająca w dziewięciu europejskich krajach i należąca do banku Credit Muttuel. Obie współpracujące firmy liczą na zawarcie kilkuset umów leasingowych do końca tego roku. Oferta skierowana jest do przedsiębiorców. W przyszłości współpraca prawdopodobnie zostanie rozszerzona o kredyt dla klientów indywidualnych.

Przypomnę, że Carsmile to o warszawska firma, która pojawiła się na rynku w ubiegłym roku i prowadzi internetową platformę do długoterminowego wynajmu pojazdów. Swoją usługę określa mianem sprzedaży aut na abonament (teraz też w leasingu). Podczas tegorocznej edycji Cashless Fintech Evening spółka była nominowana do tytułu Fintech Future, czyli znalazła się w gronie firm o największym potencjale rozwojowym.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies