Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
W połowie września ruszy Allegro Lokalnie. Platforma z darmowymi ogłoszeniami dla prywatnych użytkowników

Ma to być miejsce na oferty z najbliższej okolicy, a także na zbiórki społeczne i charytatywne

Właściciel największej w Polsce platformy e-commerce ogłosił, że 16 września uruchomi Allegro Lokalnie – specjalną platformę, na której będzie można znaleźć prywatne oferty oraz kupić przedmioty od sprzedających z najbliższej okolicy. Użytkownicy będą mogli zamieścić ogłoszenie za darmo. Dostępne będą również płatne wersje, w ramach których firma zaoferuje dodatkowe usługi.

Przeczytajcie także: Allegro z nową metodą płatności w aplikacji mobilnej

Allegro Lokalnie pozwoli wsparać pobliskie projekty społeczne i charytatywne, jak również prywatne zbiórki. – Tworząc Allegro Lokalnie wracamy do naszych korzeni i do tego, co zawsze robiliśmy najlepiej. 20 lat temu Allegro powstało jako miejsce, gdzie ludzie z całej Polski mogli spotkać się w sieci i robić zakupy – stwierdził, cytowany w komunikacie prasowym, prezes firmy Francois Nuyts.

Allegro Lokalnie pozostanie częścią platformy Allegro i będzie dostępne dla każdego, kto posiada lub założy na niej konto – nie ma osobnego procesu rejestracji. Kupujący i sprzedający mogą bezpośrednio ustalić wszystkie warunki kupna-sprzedaży, umówić się na odbiór osobisty czy negocjować cenę. Do ogłoszenia będzie można dodać opcję "Kup Teraz", za co zostanie naliczona opłata w wysokości 10 proc. wartości przedmiotu (nie wyższa niż 50 zł). Opłata w tej samej wysokości obejmie też ogłoszenia w formie licytacji. Są one pobierane po sprzedaży przedmiotu, a nie za samo jego wystawienie. W przypadku płatnych ogłoszeń możliwe będą szybkie płatności oraz dostawy, a transakcja zostanie objęta Programem Ochrony Kupujących.

Przeczytajcie także: Płatności Google Pay dla 13 tys. sklepów internetowych

Po uruchomieniu serwisu lokalnego wszystkie prywatne oferty zamieszczone na Allegro pozostaną na platformie, aż do momentu ich wygaśnięcia. Oferty te mogą być automatycznie wznowione zgodnie z pierwotnymi ustawieniami, ale nie później niż do 31 stycznia 2020 r. Allegro poprzez nową ofertę prawdopodobnie chce powalczyć o rynek z platformą OLX, która dominuje w lokalnych ogłoszeniach prywatnych i należy do byłego właściciela Allegro, południowoafrykańskiej grupy medialno-technologicznej Naspers.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies