Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Sporo zmian na Allegro. Firma wprowadza kolejne podwyżki, usługę "zapłać później" i uszczelnia program monetowy

Większość zapowiedzianych przez Allegro zmian zacznie obowiązywać już od 14 sierpnia

Właściciel największej w Polsce platformy e-commerce poinformował o zmianach, jakie zamierza wprowadzić do regulaminu i cennika. Nowe dokumenty zaczną obowiązywać już za niecałe dwa tygodnie. Wśród wprowadzanych nowości najciekawszą jest wydaje się zapowiedź uruchomienia usługi Allegro Zapłać Później. Operator w informacji do klientów pisze, że rozwiązanie to zostanie wprowadzone do jego oferty w najbliższych miesiącach, ale nie podał konkretnej daty.

Przeczytajcie także: Allegro zapowiada odroczone płatności

Przypomnę, że władze Allegro zapowiedziały wdrożenie płatności odroczonych na konferencji prasowej wiosną bieżącego roku. Usługa pozwoli zamówić i kupić produkt a następnie zapłacić za niego po 30 dniach. Sprzedający ma otrzymać płatność od razu po zamówieniu przez kupującego. Allegro Zapłać Później będzie zapewne oferowane przy współpracy z partnerem zewnętrznym. Platforma w obszarze płatności współpracuje z PayU (firma oferuje odroczone płatności wraz z Kreditech) i z Przelewy24, które z obszarze płatności odroczonych kooperują z fintechem PayPo.

Druga z ciekawych zmian wprowadzanych przez Allegro to uszczelnienie programu monetowego (program lojalnościowy, umożliwiający zbieranie punktów i ich wymianę na określone korzyści, np. rabaty). Wygląda na to, że część kupujących zawierało transakcje w celu zbierania monet a następnie anulowało zakupy. Właściciel Allegro postanowił bowiem wprowadzić do regulaminu zapisy, które w powyższej sytuacji pozwolą mu odebrać przyznane monety.

Przeczytajcie także: W aplikacji Allegro pojawiły się raty

A na koniec kolejna porcja podwyżek prowizji. Tym razem obejmą one sprzedających produkty m.in. w kategorii Akcesoria samochodowe>Elektronika samochodowa. Obecnie prowizje wynoszą tu od 5 do 9 proc. Od 14 sierpnia wynosić będą 9 proc. dla produktów o wartości do 150 zł oraz 13,5 zł plus 6 proc. nadwyżki ponad 150 zł dla przedmiotów o wartości wyższej od tej sumy. Maksymalna prowizja wynosić będzie 50 zł.

Z kolei w kategorii Dywaniki, Pióra wycieraczek, Pokrowce, Żarówki prowizja wynosi obecnie 8 proc. Po podwyżce wynosić będzie 9 proc. przy sprzedaży produktów o wartości do 50 zł. Przy droższych opłata wyniesie 4,5 zł plus 8 proc. nadwyżki ponad 50 zł. Natomiast w kategorii Dziecko>Zabawki dla większości produktów Allegro podnosi prowizję z 10 proc. na 12 proc. dla przedmiotów w cenie do 50 zł. Sprzedaż droższych obarczona będzie opłatą w wysokości 6 zł plus 8 proc. nadwyżki powyżej 50 zł.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies