Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PayU wchodzi do Południowo-Wschodniej Azji. Przejmuje singapurską spółkę Red Dot Payment

To kolejny płatnościowy fintech kupiony w ostatnim czasie przez firmę wywodzącą się z Polski

PayU ogłosiło zakup większościowego pakietu udziałów spółki Red Dot Payment, która oferuje technologie płatności online w Azji Południowo-Wschodniej. Przejmowana firma powstała w Singapurze w 2011 r. i stała się jednym z największych dostawców rozwiązań płatności internetowych dla różnej wielkości przedsiębiorstw na rodzimym rynku oraz w Azji i poza nią.

Przeczytajcie także: Kolejna akwizycja PayU

RDP ma swoje oddziały w Indonezji i Tajlandii i działa w branżach takich jak handel online, usługi turystyczne i hotelarskie, działalność charytatywna czy dostawy żywności. PayU nie podało za jaką kwotę nabyło większościowy pakiet udziałów w Red Dot Payment. Poinformowało jedynie, że transakcja zwiększyła wycenę RDP do 65 mln dolarów. Założyciel fintechu Randy Tan zatrzyma swoje udziały w spółce i nadal będzie nią kierował, natomiast większość pozostałych akcjonariuszy wyjdzie z inwestycji.

Prezes PayU Laurent le Moal powiedział, że ta inwestycja jest pierwszym krokiem firmy w kierunku ekspansji w regionie Azji Południowo-Wschodniej. Zaznaczył też, że PayU będzie "poszukiwać perspektyw wzmocnienia działalności na tym rynku", co sugeruje możliwość kolejnych przejęć. Spółka przytacza badania według których Azja Południowo-Wschodnia jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków płatności cyfrowych na świecie. Przewiduje się, że do 2025 r. jego wielkość potroi się i osiągnie wartość 240 mld dolarów.

Przeczytajcie także: PayU przejmuje Wibmo z Kalifornii

W ostatnim czasie PayU zainwestowało w kilka fintechów działających w obszarze płatności. Na przykład w czerwcu kupiło turecką spółkę iyzico. W sumie wartość inwestycji i przejęć dokonanych przez firmę na rynku fintechowym w ciągu ostatnich 3 lat wyniosła ponad 700 mln dolarów. Przypomnę – PayU to fintech wywodzący się z Polski, obecnie należący do południowoafrykańskiego koncernu Naspers. Grupa PayU ma spółki działające w 17 krajach i na czterech kontynentach. W Polsce firma uchodzi za lidera płatności internetowych, a przez wiele lat obsługiwała na wyłączność płatności na największej platformie e-commerce w kraju – Allegro.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies