Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Znów podwyżki na Allegro. Tanie przedmioty będą coraz droższe

Największa w Polsce platforma e-commerce kolejny raz w ostatnim czasie zmienia cennik oraz regulamin świadczonych przez siebie usług

Właściciel serwisu Allegro poinformował o zamiarze przeprowadzenia kolejnych zmian w regulaminie świadczonych przez siebie usług a także w wysokości opłat i prowizji. Część z nich wchodzi w życie już 13 maja. Jeżeli prowadzicie sklep internetowy lub korzystacie z Allegro jako zwykli sprzedający, zobaczcie, co Was czeka.

Allegro zmienia zasady zamieszczania ogłoszeń. To oferty bez opcji "kup teraz" oraz takie, w których zasady płatności są ustalane między kupującym a sprzedającym, np. dotyczące samochodów i nieruchomości. Obecnie ogłoszenia można wystawiać na czas nieokreślony lub na 10, 20 i 30 dni. Od 13 maja wystawianie ogłoszeń będzie możliwe w jednym z trzech pakietów: basic, power i max, które zróżnicowano pod względem klientów indywidualnych i firmowych.

Przeczytajcie także: Połowa bankowców chce oddać część biznesu fintechom

I tak klienci firmowi będą płacić z góry za jeden z wybranych pakietów basic (10 dni), power (20 dni) lub max (30 dni). Z góry będą naliczane także opłaty za wyróżnienie lub promowanie ogłoszenia. Z kolei pakiety klientów indywidualnych będą trwać odpowiednio 10, 50 i 90 dni a opłaty za nie także będą pobierane z góry. Podobnie jak prowizje za promowanie.

Jeżeli zaś chodzi o zmiany w wysokości prowizji, dotyczą one m.in. kategorii "meble", gdzie rośnie ona z 9 proc. na 10 proc. W zamian wprowadzona zostanie maksymalna prowizja w wysokości 100 zł. Oznacza to, że przy najdroższych przedmiotach wystawienie będzie kosztować mniej, ale za sprzedaż tańszych mebli trzeba będzie płacić więcej.

Przeczytajcie także: Liczba użytkowników Apple Pay nie rośnie już tak szybko

Podobnie będzie w kategorii "akcesoria GSM", w której prowizja wynosi teraz 9 proc. Od 13 maja wynosić będzie 12 proc. dla przedmiotów o wartości do 50 zł i 6 zł plus 6 proc. nadwyżki ponad 50 zł dla przedmiotów, których wartość jest wyższa niż 50 zł. Z 10 proc. na 11 proc. wzrosną stawki prowizji przedmiotów we wszystkich kategoriach odzieżowych.

Natomiast 30 czerwca Allegro wprowadzi nowe przepisy, które umożliwią platformie czasowe wstrzymanie wypłaty środków przez sprzedającego, jeśli pochodzić one będą z transakcji obarczonych ryzykiem niewysłania przedmiotu. Opcja ta będzie także dotyczyć transakcji prowadzonych przez sprzedających spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Zaanonsowane właśnie przez Allegro podwyżki prowizji to kolejne w ostatnim czasie tego rodzaju działanie ze strony operatora największej w Polsce platformy e-commerce. Przypomnę, że 1 kwietnia firma podniosła opłaty od sprzedaży przedmiotów m.in. w działach "dziecko" i "moda", 4 marca – m.in. w dziale "Artykuły dla zwierząt" a 1 lutego – m.in. w działach związanych z motoryzacją. Zmiany w cennikach Allegro wprowadzane są więc w zasadzie co miesiąc.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies