Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Dostawa paczki jeszcze w dniu zamówienia. Allegro testuje nową usługę

Ekspresowa dostawa z Allegro na początku będzie dostępna w kilku największych miastach w Polsce

Allegro poinformowało swoich użytkowników o wprowadzeniu nowej usługi, ekspresowej dostawy produktów zamówionych na tej platformie. Zgodnie z informacją usługa realizowana jest przy współpracy z firmą kurierską X-press Couriers i jest dostępna na terenie Warszawy, Krakowa, Łodzi, Wrocławia, Katowic i Poznania. Jak to działa?

Przeczytajcie także: PayU wchodzi do Singapuru

Allegro pisze, że najpierw należy znaleźć ofertę z Ekspresową dostawą do jednego z miast. Następnie należy wybrać dostawę z X-press Couriers i kupić produkt do godziny określonej przez sprzedawcę. Sprzedawcy mogą ją określić różnie, ale z informacji Allegro wnioskuję, że najpóźniej będzie to godz. 11.00 lub 12.00. Po spełnieniu tych warunków paczka zostanie dostarczona jeszcze tego samego dnia między godz. 18.00 a godz. 22.00. Jeżeli wybierzecie Ekspresową dostawę, ale kupicie coś po wyznaczonym czasie, paczkę otrzymacie następnego dnia.

Ekspresowa dostawa nie jest jednak tania. Przy płatności z góry jej koszt kształtuje się na poziomie 22,90 zł. Jeżeli wybierzecie opcję płatności przy odbiorze, koszt usługi wzrośnie do 25,70 zł. Są też ograniczenia wagowe. Można zamawiać produkty o łącznej wadze nieprzekraczającej 30 kg. Każdy użytkownik Allegro może też śledzić przesyłkę ekspresową poprzez swoje konto na platformie.

Przeczytajcie także: Allegro zmienia regulaminy

To na razie testy nowej usługi, dlatego nie jest szeroko reklamowana. Natomiast sama idea dostarczania produktów w dniu ich zamówienia w sieci nie jest na polskim rynku zupełnie obca. Część sklepów już ją oferuje. Warto jednak pamiętać, że Allegro to obecnie największa platforma e-commerce w kraju i wprowadzenie przez nią dostaw ekspresowych może wywołać znaczące zmiany na rynku.

Fot. Allegro

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies