Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Liczba zmieniających banki w II kwartale dużo większa niż w pierwszym. Najnowsze dane z systemu Ognivo

Od kwietnia do czerwca przy pomocy infrastruktury KIR konta przeniosło ponad 15,8 tys. klientów

KIR podał dziś statystyki systemu Ognivo za II kwartał tego roku. Liczba klientów korzystających z tego rozwiązania do zmiany banku w porównaniu do pierwszych trzech miesięcy 2019 r. wyraźnie wzrosła. W okresie od stycznia do marca zdecydowało się na to prawie 10,7 tys. osób, w okresie kwiecień-czerwiec było to 15,8 tys. osób. Najwięcej wniosków wpłynęło w kwietniu

Przeczytajcie także: Od września zmiana sposobu logowania na rachunek bankowy

Liczba zmieniających bank w trakcie dwóch pierwszych kwartałów tego roku jest wyraźnie wyższa od wyników ubiegłorocznych. W pierwszym kwartale 2018 r. było to 7,4 tys. osób, w kolejnych trzech miesiącach 8,6 tys.

Aby przenieść swój rachunek z dotychczasowego banku do innego, z wykorzystaniem obsługiwanego przez KIR systemu Ognivo, wystarczy złożyć wniosek i upoważnienie dotyczące przeniesienia usług. Równocześnie w taki sam sposób można złożyć wniosek o zamknięcie rachunku bankowego. Wszystkie formalności z tym związane przejmuje bank, który przejmuje nowego klienta. Na jego wniosek nowy bank może dodatkowo przekazać informację o dokonanej zmianie rachunku bankowego wskazanym instytucjom. Cały proces zajmuje kilka dni i nie wymaga udziału klienta

Przeczytajcie także: Przenoszących rachunki między bankami najmniej od wielu kwartałów

Statystki systemu Ognivo utrzymują się w tym roku, jak na razie, na dość wysokim poziomie – ponad 10 tys. osób zmieniających bank. To spory wzrost po słabych pod tym względem trzecim (4,3 tys.) oraz zwłaszcza czwartym (3,9 tys.) kwartale 2018 r. Z drugiej strony należy pamiętać, że dostępność tego rozwiązania nie wyklucza tego, iż duża część klientów może przenosić rachunek we własnym zakresie, otwierając konto w jednym banku i zamykając w innym.

W przeszłości wiele razy było tak, że większośc osób korzystających z Ogniva do zmiany banku przenosiła swoje rachunki do Credit Agricole. To efekt prowadzonych przez ten bank promocji polegających na wypłacie bonusów finansowych w zamian za otwarcie rachunku. Należy założyć, że w ub. kwartale również duża część korzystających z Ogniva przeniosła konta do CA. Bank uruchomił nową promocję w marcu.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies