Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Jeszcze więcej tokenizacji w Visie. Organizacja przejmuje część firmy technologicznej Rambus

Według Visy inwestycja powinna przełożyć się na poprawę bezpieczeństwa transakcji realizowanych za pomocą jej systemów

Visa poinformowała, że podpisała umowy przejęcia niektórych działów firmy informatycznej Rambus, dostarczających usługi tokenizacji oraz zajmujących się technologiami dla transportu publicznego. Organizacja deklaruje, że połączenie stworzonych przez nią systemów tokenizacji z technologiami przejmowanej firmy jeszcze bardziej poprawi bezpieczeństwo transakcji bezgotówkowych.

Przeczytajcie także: Visa pozyskała 11 nowych partnerów do rozwoju tokenizacji

Przypomnę, że tokenizacja polega na zastąpieniu podczas zakupów na odległość numeru karty innym numerem, czyli tokenem. Taki token przypisany zostaje do jednego urządzenia, z którego wykonuje się płatności, albo jednego sklepu, z którego korzysta użytkownik karty. Nie może być wykorzystany w innym miejscu niż w tym, dla którego został nadany. Dzięki temu jego kradzież np. przez hakerów nie niesie ze sobą ryzyka utraty środków z rachunku karty.

Visa rozwija w tym zakresie własny produkt o nazwie Visa Token Service. Jego zadaniem jest przede wszystkim zwiększania bezpieczeństwa i wygody transakcji w e-commerce i m-commerce. W przyszłości technologia może być używana w ramach Internetu Rzeczy (IoT), kiedy dane autoryzacyjne będą wykorzystywane do płatności realizowanych np. za pośrednictwem samochodów, inteligentnych okularów, połączonych z siecią urządzeń gospodarstwa domowego itp. Visa uważa, że technologia stworzona przez Rambusa pozwoli jej zapewnić większego bezpieczeństwe nie tylko w przypadku transakcji kartą, ale też podczas płatności z rachunków i przelewów w czasie rzeczywistym.

Przeczytajcie także: Visa przejmuje fintech Earthport

Visa zwraca też uwagę, że pozyskane przez nią rozwiązania Rambusa z zakresu płatności w transporcie publicznym i biletowania są jednymi z najbardziej zaawansowanych na świecie. W połączeniu ze skalą organizacji, która realizuje na świecie ok. 250 projektów związanych właśnie z branżą komunikacji zbiorowej, pozwoli to zaoferować nowe rodzaje płatności w miejskim transporcie.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies