Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Płatności za autostrady w aplikacji bankowej. Millennium udostępni usługę Autopay

Funkcja pojawi się w najnowszej wersji apki, która ma być dostępna w ciągu miesiąca

Millennium zapowiedział, że jako pierwszy bank w Polsce wkrótce udostępni w swojej aplikacji mobilnej usługę automatycznych płatności za autostrady. Wykorzysta rozwiązanie Autopay oferowane przez firmę Blue Media. Dzięki temu opłata za przejazd płatnym odcinkiem drogi pobierze się sama przy zjeździe z autostrady. Oznacza to też, że zainteresowani nie będą musieli pobierać osobno aplikacji Autopay, wystarczy że uruchomią odpowiednią funkcję w apce bankowej.

Przeczytajcie także: Blue Media potwierdza wdrożenie Autopay na A4

Usługa dostępna będzie w najnowszej wersji aplikacji mobilnej banku Millennium. Dyrektor departamentu bankowości elektronicznej banku, Halina Karpińska zapowiedziała, że aktualizacja oprogramowania zostanie udostępniona klientom najdalej w ciągu miesiąca. Z usługi będą mogli skorzystać klienci indywidualni, jak i właściciele małych oraz średnich firm używający pojazdów zarejestrowanych w Polsce. Jak to działa? Zainteresowana używaniem Autopay osoba wybiera w aplikacji banku z menu opcję Transport – Autostrady i podaje dane pojazdu oraz wskazuje konto lub kartę kredytową, z której ma być pobierana opłata.

Po zarejestrowaniu użytkownik może przejeżdzać przez bramki na autostradzie (zarówno te specjalnie oznakowane, jak i pozostałe) bez konieczności pobierania biletu – system automatycznie zidentyfikuje numer rejestracyjny pojazdu i podniesie szlaban. Opłata również pobierana jest automatycznie. Jeśli na koncie lub karcie nie będzie pieniędzy Autopay prosi o regulowanie płatności w ciągu 24 godzin. Jeśli to nie nastąpi, usługa jest blokowana.

Przeczytajcie także: Autopay na wszystkich bramkach A1

Automatyczny system płatności Autopay działa obecnie na wszystkich bramkach poboru opłat AmberOne autostrady A1 pomiędzy Toruniem a Gdańskiem (w tym na specjalnych dla tej usługi "szybkich" bramkach). Jeszcze w lipcu usługa ma być dostępna na A4, na odcinku Katowice-Kraków. Według przedstawicieli firmy Blue Media w przyszłym roku Autopay ma się pojawić na kolejnych odcinkach platnych dróg w Polsce, a później zostać zintegrowana z systemami płatnych autostrad na zachodzie Europy.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies