Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Autopay od wczoraj na wszystkich bramkach A1. Wkrótce także na A4?

Aplikacja Autopay pozwala na automatyczne uregulowanie należności za przejazd płatnym odcinkiem drogi

Operator aplikacji Autopay – trójmiejska spółka Blue Media, poinformował wczoraj użytkowników, że oferowane przez niego rozwiązanie działa już na wszystkich placach poboru opłat autostrady A1. – Odpowiednie oznakowanie bramek podłączonych do systemu będzie wykonywane w następnym tygodniu. Może się zdarzyć, że system będzie dostępny na bramkach przed ich oznakowaniem – czytam w komunikacie Blue Media.

Przeczytajcie także: Testy Autopay - statystyki po 9 miesiącach

Autopay to aplikacja mobilna na smartfony, która pozwala na automatyczne płatności za przejazdy płatnymi odcinkami autostrad. Aby z niej skorzystać, należy wprowadzić do niej numer rejestracyjny samochodu oraz dodać kartę bankową. Podczas wjazdu na autostradę system rozpoznaje tablice rejestracyjne auta i podnosi szlaban, a należność pobierana jest z rachunku karty.

Testy Autopay trwają od lipca ubiegłego roku. Wówczas system został uruchomiony na dwóch skrajnych placach poboru opłat na A1. Dzięki temu korzystać z tego rozwiązania mogli kierowcy przejeżdżający cały, płatny odcinek drogi. Teraz system włączono na wszystkich bramkach, więc używać go mogą także ci kierowcy, którzy przejeżdżają krótsze odcinki A1. O planach z tym związanych mogliście już przeczytać w serwisie Cashless. Tekst na ten temat znajdziecie tutaj.

Przeczytajcie także: W Autopay można już płacić Blikiem

Natomiast z moich nieoficjalnych informacji wynika, że z aplikacji Autopay wkrótce będzie można korzystać także na innych płatnych odcinkach autostrad w Polsce. W pierwszej kolejności ma funkcjonować na autostradzie A4. Biuro prasowe spółki Blue Media nie chciało jednak potwierdzić, czy prace w tym kierunku są prowadzone, a jeżeli tak, to kiedy można spodziewać się ewentualnego wdrożenia.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies