Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowość w aplikacji Autopay. Za przejazd autostradą zapłacicie Blikiem

Podstawowym źródłem pieniądza w Autopay pozostaje powiązana z nią karta bankowa

W markecie Google Play znajdziecie aktualizację aplikacji Autopay zawierającą kilka zmian. Najważniejsza z nich to możliwość realizacji płatności za pomocą systemu Blik. Od teraz przy pomocy jego kodów można zapłacić za nieopłacony wcześniej przejazd. Jak wynika z regulaminu Autopay taka sytuacja może mieć miejsce gdy z jakiegoś powodu operatorowi aplikacji nie uda się obciążyć odpowiednią należnością rachunku powiązanej z apką karty bankowej.

Przeczytajcie także: Niespodzianka od Blue Media - aplikacja Autopay

Autopay to aplikacja stworzona przez trójmiejską spółkę Blue Media. Pozwala na automatyczne opłacanie przejazdów autostradą A1, na odcinku od Nowej Wsi do Rusocina i z powrotem. Jak informowali przedstawiciele Blue Media Autopay znajduje się w fazie testów. Z tego względu pozwala na uregulowanie płatności za przebycie całego, płatnego odcinka tej autostrady. Zjazd wcześniej wymaga skorzystania z tradycyjnych bramek.

Przeczytajcie także: Pierwsze wnioski z testów Autopay

Podstawowym źródłem pieniądza dla Autopay jest powiązana z nią karta bankowa i wgrana obecnie aktualizacja nie zmienia tego stanu rzeczy. Płatność za przejazd autostradą odbywa się automatycznie po zjeździe z płatnego odcinka drogi. O tym, jak apka działa w praktyce mogliście przeczytać w serwisie Cashless kilka miesięcy temu. Tekst na ten temat znajdziecie tutaj.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies