Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Niespodzianka od Blue Media. Aplikacja Autopay pozwoli Wam pojechać autostradą A1 bez zatrzymywania się przy bramkach

Niestety, rozwiązanie działa na razie tylko na jednej autostradzie i do tego tylko gdy chcecie pokonać cały płatny odcinek trasy

Użytkownicy telefonów z systemem Android oraz iOS mogą już pobrać aplikację Autopay, która ułatwia przejazd autostradą A1. Po zainstalowaniu i poprawnym skonfigurowaniu apki będziecie mogli pojechać nad polskie morze bez konieczności zatrzymywania się w punktach poboru opłat. Odpowiednia należność zostanie uregulowana automatycznie, a szlaban przy wjeździe i wyjeździe z autostrady podniesie się sam. Magia, prawda?

Aplikację Autopay przygotowała trójmiejska spółka Blue Media. Aby móc z niej korzystać, trzeba najpierw zarejestrować się w systemie bm.pl. Następnie przy pomocy loginu i hasła do tego portalu należy zalogować się w aplikacji i dodać pojazd, którym będziecie podróżować na północ. Będziecie więc musieli wybrać jego markę, model oraz wprowadzić numer rejestracyjny. Następnie konieczne jest powiązanie z aplikacją karty bankowej, z rachunku której pobierane będą opłaty za przejazd A1. I to wszystko.

Przeczytajcie także: Piotr i Paweł wprowadza automatyczne zakupy

Jak obiecuje operator aplikacji, przed użytkownikiem Autopay podjeżdżającym do bramki wjazdowej na autostradę oznaczonej logo AmberGO szlaban powinien otworzyć się automatycznie, bez konieczności zatrzymywania pojazdu. To samo ma się wydarzyć w momencie zjazdu z A1. Niestety, na razie bramki AmberGO umożliwiające korzystanie z Autopay dostępne są wyłącznie na wjeździe i zjeździe w Nowej Wsi oraz Rusocinie w obu kierunkach. Jeżeli chcecie wcześniej zjechać z trasy, musicie skorzystać z tradycyjnych bramek, by pobrać bilet.

Przeczytajcie także: Płatności Google Pay trafią do kolejnych sklepów

Nie zdążyłem jeszcze przetestować nowego rozwiązania, ale jeżeli działa tak jak deklaruje Blue Media, to idę o zakład, że spotka się ono z ciepłym przyjęciem kierowców. Szkoda oczywiście, że na razie obejmuje ono tylko jedną autostradę i skorzystać z niego mogą tylko kierowcy przejeżdżający całą trasę. Biuro prasowe Blue Media zapewnia jednak, że to dopiero pilotaż a jeśli rozwiązanie się przyjmie, projekt będzie rozwijany. Autopay to także sposób na ominięcie kolejki przed wjazdem na autostradę. Z bramek AmberGO nie mogą bowiem korzystać kierowcy opłacający przejazd np. gotówką.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies