Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Lidl Pay. Nowe płatności mobilne zbliżają się do Polski. Część klientów już może dodać do nich swoje karty

Biuro prasowe niemieckiej sieci handlowej na razie nie chce zdradzić zbyt wielu szczegółów na temat płatności Lidl Pay

Kilku czytelników Cashless doniosło, że w aplikacji Lidl Plus znalazł się nowy, ciekawy element. To moduł o nazwie Lidl Pay pozwalający dodać do apki kartę płatniczą. Nie wiedzą jednak, w jaki sposób płacić przy pomocy nowego rozwiązania. Mi na swoim telefonie nie udało się go jeszcze znaleźć. Moduł, o którym mowa, wygląda tak:

Z pytaniem o wdrożenie Lidl Pay zwróciłem się do sieci Lidl w Polsce. Niestety, z odpowiedzi, którą otrzymałem, niewiele wynika. – Prace nad rozwojem aplikacji zakupowej Lidl Plus trwają nieustannie. W kolejnych miesiącach użytkownicy będą mieli możliwość korzystać z jej nowych funkcji. O wszystkich aktualizacjach będziemy informować na bieżąco – napisała Aleksandra Robaszkiewicz z biura prasowego Lidla. Nie wiadomo więc czy na pewno, a jeżeli tak to kiedy, sieć planuje wprowadzić w Polsce płatności Lidl Pay.

Przeczytajcie także: Sieć kawiarni Nero wprowadziła aplikację z płatnościami

Zacząłem więc szukać informacji na temat Lidl Pay w internecie. Z tego co udało mi się ustalić, rozwiązanie takie jak na razie funkcjonuje tylko na jednym rynku, na którym jest obecny Lidl, czyli w Hiszpanii. Co ciekawe czytelnicy piszą, że przy próbie dodania karty pojawiają się im w aplikacji komunikaty po hiszpańsku. Może to sugerować, że Lidl w Polsce pracuje nad implementacją płatności kopiując rozwiązanie wdrożone już na Półwyspie Iberyjskim.

A jak to działa w Hiszpanii? Jeżeli dobrze zrozumiałem informacje zawarte na stronie tamtejszego Lidla, najpierw do aplikacji należy dodać kartę płatniczą i operację tę autoryzować np. za pomocą hasła SMS-owego w swoim banku. Następnie chcąc zapłacić za zakupy należy wygenerować w apce kod QR, który należy potem zeskanować przy kasie w sklepie.

Przeczytajcie także: Apple Pay dostępne dla klientów N26 w Polsce

Tego rodzaju rozwiązania nie są czymś specjalnie nowym i można je znaleźć także na polskim rynku. W podobny sposób działają np. płatności mobilne w aplikacji sieci kawiarni Green Caffe Nero. Zastanawiam się tylko, jaka jest ich przewaga nad zbliżeniowymi płatnościami mobilnymi, takimi jak Apple Pay czy Google Pay? W przypadku Green Caffe Nero płatność przez apkę umożliwia automatyczne naliczenie punktów w programie lojalnościowym. Być może podobną funkcję chce wdrożyć też Lidl.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies