Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Apple Pay jeszcze bardziej dostępne dla klientów z Polski. Właśnie wprowadził je bank N26

Obecnie z płatności mobilnych Apple Pay mogą korzystać klienci już kilkunastu instytucji oferujących swoje usługi w Polsce

Niemiecki mobilny bank N26, który od kilku miesięcy świadczy już usługi klientom z Polski, poinformował przed chwilą na Twitterze o udostępnieniu usługi Apple Pay w jedenastu krajach, w których jest obecny, w tym w Polsce. – Koniec czekania. Od teraz możecie używać swojego konta N26 do płatności Apple Pay – czytam w informacji opublikowanej przez niemiecką instytucję. Oprócz Polski N26 wprowadził Apple Pay dla swoich klientów także w Grecji, Liechtensteinie, Estonii, Belgii, Portugalii, Szwecji, Norwegii, Danii, Słowacji i Słowenii.

Przeczytajcie także: Jest potwierdzenie, że Autopay będzie także na A4

Apple Pay to zbliżeniowe płatności mobilne dostępne dla użytkowników smartfonów iPhone. W Polsce zostały wdrożone w czerwcu ubiegłego roku przez dziewięć banków, w tym przez: Aliora, BNP Paribas, Getin, mBank, Nest, Pekao, Santander, Raiffeisen Polbank i T-Mobile Usługi Bankowe. Jesienią ubiegłego roku wdrożył je PKO BP a wiosną bieżącego roku: ING, Credit Agricole i Millennium. Od niedawana z usługi mogą też korzystać klienci międzynarodowych instytucji obsługujących Polaków takich jak Revolut i Monese.

Przeczytajcie także: Apple Pay w Polsce po roku od wdrożenia

Natomiast wciąż nie wiadomo, ilu użytkowników ma w Polsce Apple Pay. Producent smartfonów oraz wydawcy kart skrzętnie ukrywają statystyki dotyczące tych płatności. Nieco światła na popularność usługi nad Wisłą rzuca ankieta przeprowadzona wśród internautów i fanów Apple. Wynika z niej, że z Apple Pay korzysta 94 proc. użytkowników smartfonów iPhone. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies