Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Karta kredytowa Aliora jak wielowalutowa debetówka, bez prowizji za przewalutowanie

Jednocześnie bank proponuje jej użytkownikom moneyback, czyli zwrot części wydatków

Od najbliższego czwartku 27 czerwca klienci Alior Banku będą mogli płacić kartą kredytową za granicą bez prowizji banku za przewalutowanie. Transakcje kredytówką "TU i TAM" będą przeliczane po średnim kursie Narodowego Banku Polskiego, bez dodatkowych kosztów i prowizji banku. Dotyczyć to będzie zarówno płatności w sklepach czy restauracjach, w internecie oraz wypłat z bankomatów. Płatności w euro, dolarach i funtach przeliczane będą na złotego po średnim kursie NBP z dnia ich rozliczenia, a pozostałe dostępne waluty przeliczane będą na dolary po kursie ustalonym przez Mastercard, a następnie w banku na złotego po średnim kursie NBP.

Przeczytajcie także: Nowa karta i promocja specjalnie na festiwal Pol’and’Rock

Bank przykładowo wylicza, że gdyby promocyjne warunki działały 11 czerwca i na rachunku karty kredytowej zostałby rozliczony wydatek 100 euro (według porannej tabeli kursów), to rachunek zostałby obciążony kwotą 426,40 zł. Natomiast bez promocji rozliczona zostałaby kwota 458,84 zł. Na tym przykładzie widać, że klient zaoszczędziłby 32,44 zł.

Nowa oferta Aliora to kolejny w ostatnim czasie ukłon w stronę klientów podróżujących za granicę. Niedawno bank wprowadził wielowalutową kartę debetową pozwalającą oszczędzać na transakcjach zagranicznych. Jednocześnie bank deklaruje, że użytkownicy kart "TU i TAM" nadal będą mieli możliwość otrzymania zwrotu do 300 zł za płatności wykonywane w obcych walutach. Promocja przeznaczona jest zarówno dla obecnych jak i przyszłych klientów Aliora.

Przeczytajcie także: Kredyt w Aliorze z dostępem do serwisu transakcyjnego i apki

Zwrot w wysokości 1 proc. wartości transakcji – maksymalnie 75 zł kwartalnie, czyli do 300 zł rocznie dotyczy płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych. Moneybackiem nie są objęte przelewy z karty. Wydanie plastiku jest bezpłatne, a wykonując transakcje bezgotówkowe i przelewy na kwotę nie mniejszą niż 1,5 tys. zł miesięcznie, klient nie jest obciążony cykliczną opłatą w wysokości 19 zł za użytkowanie karty. Opłata roczna wynosi 10 zł.

Posiadacze karty mogą też płacić zbliżeniowo telefonem za pomocą Google Pay i Apple Pay. Mają ponadto dostęp do zniżek i specjalnych ofert w programie lojalnościowym Mastercard Priceless Specials. Szczegółowy regulamin promocji dostępny jest tutaj.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies